پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۴۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
صنایع دستی ایرانی بویژه صنایع دستی ساخت بانوان استان گلستان امروز و در شرایطی که کشور تحت تاثیر تحریم های دشمنان قرار دارد سهم بزرگی در ایجاد اشتغال و ارزآوری دارند.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری علی‌اصغر مونسان اخیرا در گفت و گو با خبرنگاران گفت: صنعتگران و هنرمندان حوزه صنایع دستی توانستند بیش از ۵۰۰ میلیون دلار به ارزآوری کشور کمک کنند که جا دارد این رقم تا ۲ میلیارد دلار هم افزایش پیدا کند.

در شرایطی که ایالات متحده آمریکا، جمهوری اسلامی ایران را هدف تحریم های همه جانبه قرار داده است و در سالی که مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، آن را سال «رونق تولید» نامیده اند حمایت از هنر ناب ایرانی از جمله صنایع دستی موضوعی است که باید در دستور کار همه دستگاه ها و مدیران قرار گیرد.

پایگاه خبری گیتی آنلاین تصمیم دارد در راستای حمایت رسانه ای از صنایع دستی، به صورت زنجیره ای از گزارش ها و مصاحبه ها، محصولات این هنرمندان را معرفی کند.

«مریم شاه زئی پور» یکی از هنرمندان شاخص شهرستان آزادشهر استان گلستان می باشد که در زمینه طراحی و دوخت لباس سنتی اقوام فعالیت دارد. این هنرمند با تشکیل گروه هنری «هنرهای پوشیدنی ری را» توانسته با تلفیق صنایع دستی وهنر به صورت تن پوشهای زیبای سنتی مدرن و همچنین زیورآلات در جامعه مدرن ورود پیدا کند و محبوبیت در بین خانمهای ایرانی و البته خانمهای کشورهای دیگردنیا از جمله انگلیس، آلمان، چین و....پیدا کند و باعث ترویج صنایع دستی در زمینه البسه و زیورآلات در دنیا شده است.

علاقه مندان می توانند محصولات تولیدی گروه ری را را در پیج اینستاگرامی خانم شاه زئی پور به آدرس Rira.clothingملاحظه کنند.

صنایع دستی پیوند روح یک جامعه در ساختار هنری است که به صورت کاربردی از دستان هنرمند آغاز و به زندگی ما با تمام عظمت فرهنگ و اسطوره هایمان پیوند می خورد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: