پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      شهادت سردار سلیمانی تبریک و تسلیت       
کد خبر: ۲۴۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
فلاحت پیشه :
برگه های فشار امریکا برای ایران ته کشیده است. امریکایی ها امکان جنگ با ایران را ندارند. ایران تصمیمی برای گسترش بحران ندارد اما هنوز برگه های خود را رو نکرده اند.

به گزارش نغمه علی بیک زاده خبرنگار پارلمانی گیتی آنلاین؛ امروز یکشنبه 22 اردیبهشت ماه 98، حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد و دالاهو در جمع خبرنگاران گفت: ما امروز صبح جلسه ای که داشتیم جلسه غیرعلنی مجلس بود که با حضور فرمانده و معاونان محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مجلس شورای اسلامی برگزارشد. 
رئیس کمیسیون امنیت ملی بیان کرد: واقعیتی که وجود دارد این است که 28 سال است راهبرد دفاعی جمهوری اسلامی ایران، خریدهای تسلیحاتی، مهندسی معکوس و تولیدات کاملا بومی و غیرقابل دسترسی و غیرقابل پیش بینی جمهوری اسلامی ایران در قالب راهبرد مقابله و مقابله به مثل و دفاع در مقابل امریکا تعریف شده است. 
به عبارتی ما در این مدت دشمنی امریکا را تشخیص دادیم و در قبال آن هم به آمادگی دفاعی رسیدیم. به همین دلیل است که به صراحت اعتقاد مان بر این است که جنگ نخواهد شد چون امریکایی ها می دانند که امکان جنگ با ایران را ندارند. 
وی افزود: یکی از مواردی که می خواهم عرض کنم؛ به هر حال جمهوری اسلامی ایران امکان این را که از فاصله دو هزار کیلومتری حتی بیاید هدف های خودش را در قالب یک سیاست های دفاعی بزند را دارد ولی ناوهای امریکایی اگر بخواهند اقدامی را صورت بدهند حداکثر فاصله ای را که با ما خواهند داشت 500 کیلومتر است و خود آنها می دانند هیچ جنگی در این حد گرفتار یک فضای جنگی در واقع توام با شکست نخواهندشد. لذا به هر حال ما اعتقادمان بر این است که جنگ نخواهد شد به دلیل این که امریکایی ها راهبردشان جنگ نیست. 
فلاحت پیشه گفت: در حال حاضر آنچیزی که امریکایی ها دنبال می کنند یک جنگ روانی است. سعی می کنند این موضوع را همراه کنند با تحلیل هایی که شکل گرفته و فشارهای اقتصادی ای که وجود دارد به طور طبیعی دولت باید به وظیفه خودش عمل کند در قبال مسائلی که شکل گرفته است. 
عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: ما اعتقادمان این است که بخش اعظم مشکلات اقتصادی مردم ما ناشی از تحریم نیست ناشی از ضعف هایی است که در دولت وجود دارد؛ ضعف های نظارتی، ضعف های بازرسی، تلاش دولت برای مقابله با مواردی که وجود دارد. 
ولی خب در زمینه دفاعی، آمادگی دفاعی کامل وجود دارد و به اعتقاد ما پایان این تحولاتی که شکل گرفته حتما جنگ نخواهد بود و کسی به آقای ترامپ نخواهد زد و در آینده امریکایی ها مجبور خواهند شد موضوع مذاکره با ایران را مطرح کنند و حتما خودشان هم خواهند دید که موضوع ایران با هر کشور دیگری حتی کشور کره شمالی در میان کشورهای اخیر متفاوت است. 
فلاحت پیشه بیان کرد: آقای ترامپ در یک فضای روانی شکل گرفته خود ایشان هم گرفتار یک فضای روانی شده است. واقعیت این است که امریکایی ها آخرین برگه های خود را هم هزینه کرده اند ولی ایرانیان هنوز برگه های خود را رو نکرده اند. طوری که بخشی از برگه های تحریمی امریکا مثل تحریم های اخیری که داده شد تحریم های تکراری ای بود که بارها در گذشته تکرار شده به عنوان یک فضای روانی دارند مطرح می کنند . برگه های فشار امریکا برای ایران ته کشیده است ولی ایرانی ها تازه می توانند برگه هایی را رو کنند . ولی جمهوری اسلامی ایران تصمیمی برای گسترش بحران ندارد و ما معتقدیم که در آینده این امریکایی ها هستند که موضع شان تعدیل خواهد شد. 
این نماینده مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: بعد از انقلاب ایران یک بار وارد مذاکره ای شد با عنوان برجام که به هر حال مذاکره ای بود که برد-برد تعریف شد آنهم نتیجه اش برد- برد نشد من معتقدم ایرانی ها وارد مذاکره ای نمی شوند که نتیجه اش برد و باخت باشد و یا مقدماتش این باشد. امریکایی ها با مقدماتی که ایجاد کردند نشان دادند که سیاست شان فعلا مذاکره نیست. حتما اگر شرایط برای مذاکره بخواهد فراهم شود امریکایی ها باید از بخشی از سیاست هایی که داشتند عقب نشینی کنند. 
مهمترین بحثی که سردار سلامی داشتند این است که جمهوری اسلامی ایران آمادگی لازم را برای جنگی دارد که در این جنگ نه تنها شکست نخورد حتی در منطقه خودش پیروز هم بشود و تحلیل راهبردی این است که به همین علت جنگ نخواهد شد. نوع رفتار امریکایی ها و تحلیل میدانی نشان می دهد که اصلا امریکایی ها دنبال جنگ نیستند و نمی توانند دنبال جنگ باشند فقط فضای روانی جنگ را دامن می زنند. 
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: