پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۴۸۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
در افتتاحیه نمایشگاه نقاشی «درنگ در سکوت» مطرح شد
نمایشگاه آثار نقاشی کامیار صادقی با عنوان «درنگ در سکوت» شامل ۲۰ اثر نقاشی با تکنیک رنگ و روغن در گالری ابوالفضل عالی افتتاح شد.

 به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایشگاه «درنگ در سکوت» شامل 20 اثر نقاشی با تکنیک رنگ و روغن اثر کامیار صادقی یک‌شنبه 22 اردیبهشت در گالری ابوالفضل عالی افتتاح شد. همچنین تابلو نقاشی «هابیل و قابیل» اثر کامیار صادقی هم‌زمان با برپایی این نمایشگاه رونمایی شد.

کامیار صادقی با بیان اینکه آثار نمایشگاه «درنگ در سکوت» گزیده مجموعه‌ای از آثاری است که از سال 78 به بعد و طی دو دهه خلق کرده و به آرشیو حوزه هنری تحویل داده است، اظهار کرد: این آثار در گنجینه مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری نگهداری می‌شود.

وی ادامه داد: این آثار با موضوعات و دغدغه‌هایی همچون انقلاب اسلامی، اجتماعی، فلسطین و ظلم‌ستیزی و ... خلق شده‌اند. بیشتر آثارم را با تکنیک رنگ و روغن کار کرده‌ام و نگاهی رئالیستی و ناتورالیستی داشته‌ام.

صادقی با تاکید بر نقش طبیعت در آثارش، عنوان کرد: حضور طبیعت در بسیاری از آثارم به دلیل علاقه‌ای است که همیشه به طبیعت داشته‌ام و هر گاه به مکان خاصی رفته‌ام وسایل نقاشی را هم همراه خودم برده‌ام. بر همین مبنا اغلب فضاهایی که برای طراحی و نقاشی انتخاب می‌کنم، محیط‌های بیرونی هستند.

وی همچنین با اشاره به رونمایی از تابلو «هابیل و قابیل» اظهار کرد: در این اثر به موضوع قتل هابیل توسط قابیل پرداخته‌ام و احساس کردم برای نمایش در نگاه خانه سوره می‌تواند اثر مناسبی باشد.

این هنرمند نقاش خاطرنشان کرد: کارهایی که انجام داده‌ام، هیچ‌گاه به سفارش مستقیم حوزه هنری نبوده است. اگر اثری برای فلسطین کشیده‌ام دغدغه قلبی داشته‌ام. یا آثار آیینی که کار کرده‌ام به دلیل نزدیکی‌ای بود که با این مضامین احساس می‌کردم. من از کودکی با  خانواده به هیئت رفته‌ام و دلم برای امام حسین(ع) می‌تپد و این‌گونه موضوعات ریشه در شخصیت و زندگی ما ایرانی‌ها دارد.

گفتنی است، کامیار صادقی از هنرمندان نقاش حوزه هنری است که سابقه شرکت در نمایشگاه‌هایی در داخل و خارج از کشور مانند سومین دوسالانه نقاشی جهان اسلام، اولین سمپوزیوم بین‌المللی نقاشی و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

علاقه‌مندان برای تماشای آثار این نمایشگاه می‌توانند شنبه تا چهارشنبه هر هفته 22 اردیبهشت‌ الی 8 خردادماه از ساعت 9 الی 18 به گالری ابوالفضل عالی به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ مراجعه کنند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: