پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۴۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
رییس جمهور چین تاکید کرد:
باید عشق به خانواده و میهن‌پرستی را باهم تلفیق کرد تا هر نفر و هر خانواده بتواند برای خانواده بزرگ ملت چین خدمات شایسته خود را انجام دهند.

در کتابخانه شی جین پینگ چهار عکس خیلی جلب توجه می‎کند که رییس جمهوری چین با پدر و مادر، همسر و دخترش را نشان می‎دهد.

سعادت خانواده، آرزوی همه از جمله رهبر یک کشور است.

شی جین پینگ در احترام به پدر و مادر، مراقبت از همسر و فرزند نمونه ای برجسته است. در دوران تصدی وی به عنوان دبیر کمیته حزب کمونیست استان جه جیانگ، وی در مصاحبه ای با خبرنگار از شهر یان آن گفت: «من هر روز به همسرم (خانم پنگ لی یوان) تلفن می زنم و در بیش از 10 سال گذشته هر روز این کار را کرده ام.» خانم پنگ لی یوان به عنوان خواننده مشهور چینی در آستانه عید بهار هر سال همواره در برنامه نمایش تلویزیونی سی سی تی وی شرکت کرده بود و هر گاه که شی جین پینگ برای عید بهار در پکن باشد، برنامه تلویزیونی او را تماشا می کرد، جیائو زی (نوعی غذای سنتی مخصوص عید بهار) درست می کرده و منتظر برگشت همسرش بوده و هر دو با هم جیائو زی می خورند.

در یک خانواده پر از عشق، اعضای خانوده هنگام جدایی از یکدیگر برای هم دلتنگ می‎شوند. پس از هجدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین، شی جین پینگ و پنگ لی یوان با هم در بسیاری فعالیت‌های بزرگ و مهم دیپلماتیک شرکت کرده‎اند و در صحنه‌های بین المللی سنت و اخلاق ملت چین مبنی بر اهمیت به خانواده را نشان داده‎اند.

15 ماه اکتبر سال 2001، روز تولد 88 سالگی شی جونگ شون پدر شی جین پینگ بود و آنها در خانه ضیافتی به این مناسبت برگزار کردند. اما شی جین پینگ که در آن زمان استاندار فوجیان بود، به علت مأموریت در آن ضیافت غایب بود و نامه ای را برای عذرخواهی به پدرش ارسال کرد و نوشت: "از زمانی که من به دنیا آمدم، 48 سال با پدر و مادر زندگی کرده ام، شناختم از پدر و مادر مثل عشق من به شما عمیق تر شده است. من از شما پدر عزیزم فضائل اخلاقی بسیاری را به ارث برده‎ام."

در این نامه خانوادگی شی جین پینگ، قدردانی و احترام عمیق خود به پدرش را بیان کرده و عواطف عمیقی نسبت به او دارد را نشان داده است.

گفته‎های شی جین‎پینگ درباره خانواده، آموزش خانوادگی و سنت‎های خانوادگی

خانواده کوچکترین مملکت است و مملکت از هزاران خانواده تشکیل می‎شود. شی جین پینگ که در محیط و سنت‎های خوب خانوادگی و در میان مردم عادی بزرگ شده، به سعادت و خوشبختی خانواده‌های چین توجه کرده است. از هجدهمین کنگره ملی حزب کمونیست، شی جین‎پینگ تا کنون بارها بر "اهمیت دادن به خانواده، آموزش و سنت خانوادگی" تأکید کرده است.

وی در پذیرایی عید بهار سال 2015 اعلام کرد: "اعم از تغییر اوضاع و زندگی، ما باید به سازندگی خانواده توجه کنیم و به خانواده، آموزش و سنت خانوادگی اهمیت دهیم... تا هزاران خانواده به پایه مهم توسعه کشور، پیشرفت ملی و همآهنگی جامعه تبدیل شوند."

شی جین پینگ، 12 دسامبر سال 2016 در دیدار با نمونه‌های ممتاز نخستین گروه‎ خانواده های نمونه چین گفت: "اخلاق عالی سنتی ملت چین از جمله احترام به بزرگان و محبت به کوچکترها، فضیلت زن و آرامش شوهر، مهربانی مادر و احترام فرزند، روابط خوب بین برادران، ایجاد سنت کار و مطالعه در خانواده، پشتکار و صرفه‌جویی در خانه‌داری، با ادب بودن، رعایت قواعد و قوانین، موفقیت خانواده ناشی از همآهنگی خانوادگی در قلب و خون چینی‎ها ریشه دوانده و به نیروی روحی مهم ملت چین برای ادامه زندگی و پیشرفت خود تبدیل گردیده است." "سنت خوب خانوادگی سبب موفقیت و سعادت خانواده می شود و سنت بد خانواده باعث آسیب رساندن به فرزندان و جامعه خواهد شد."

شی جین پینگ در ضیافت عید بهار 3 فوریه سال 2019 بار دیگر تأکید کرد: "بدون شکوفایی و توسعه کشور، سعادت خانواده ها میسر نمی شود. همچنین بدون سعادت خانواده‌ها، شکوفایی و توسعه کشور نیز تحقق نمی یابد. باید عشق به خانواده و میهن‌پرستی را باهم تلفیق کرد تا هر نفر و هر خانواده بتواند برای خانواده بزرگ ملت چین خدمات شایسته خود را انجام دهند."

با الگو قرار دادن شی جین‎پینگ، سبک و سنت خوب خانواده در چین که بیش از یک میلیارد جمعیت دارد، شکل گرفته و به نیروی قوی برای ایجاد زندگی زیبا برای مردم این کشور و رستاخیز ملت چین تبدیل شده است.

نویسنده:مهدی زال زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: