پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۴۹۳۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
۲۷ اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

به قلم پیمان نارویی_ روابط عمومی یعنی تاب آوری و گفت و گو را فرا گرفتن،چه مخالف ؛چه موافق و چه حتی آن کس که هتاکی می کند و چاشنی اش شیطنت و تخریب است را باید با لبخند پاسخ دهی و صبر می شود یکی از ویژگی هایت و تو باید ادامه دهی. 

این شغل‌ اما از پر چالش ترین شغل هاست؛سختی هایش گاهی به چشم نمی آیند؛ اما شغلی برای فقط چند ساعت از روز نیست‌؛ تمام ساعات روز آدمی را می گیرد؛ پس مجبوري بنویسی و بخوانی. مهارت ها و ابزارش در لحظه تغییر می کند و اين تويي كه نباید از آن عقب‌بمانی و اين تويي كه نمي تواني به دليل ساعت و هوا و مكان از آن شانه خالي كني ، باید تبدیل شوی به یک دونده تا در رقابت با آن کم نیاوری؛نفس که کم آوردی نباید بنشینی؛جا بزنی ؛ این جا برای تو میدان خستگی نیست!

اينجا براي  بسیاری چرایی و اهمیت روابط عمومي و ارتباطات همچنان جاي ابهام دارد؛ برخي آن  را با عریضه نویسی اشتباه می گیرند و درك روشني از تخصص و مهارت هاي  آن ندارند و بعضي آن را صرفاً واحد تشريفات و تبليغات مي دانند و با ارزشهاي حرفه اي آن كاملاً بيگانه اند.

 روابط عمومی یک واحد استراتژیک و راهبردی در مجموعه یک سازمان محسوب می شود كه بخش ارتباطي وظيفه مدير دستگاه را بر عهده دارد و اين حلقه ارتباطي ابتدا در درون سازمان بین تمام کارکنان و مدیران و در ادامه بیرون از سازمان با قشرهای مختلف مخاطبان و افکار عمومی متنوع و متعدد ارتباط دارد. در نتیجه روابط عمومي بايد به نوعی از تمام علوم انسانی آگاهی داشته باشد تا بتواند در داخل سازمان و خارج آن با مخاطبان خاص و عام ارتباطی موثر و كارآمد را برقرار نمايد و از اين ارتباط تعالي سازماني را محقق سازد. 

 


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: