پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۹
روزنامه نیویورک تایمز روز جمعه 27 اردیبهشت (17 مه) مقاله‎ای را به قلم چن لی‌فانگ عضو هئیت مدیره و معاون مدیر کل شرکت هوآوی منتشر کرده که در آن نوشته شده آمریکا به هوآوی نیاز دارد.
روزنامه نیویورک تایمز به قلم چن لی‌فانگ عضو هئیت مدیره و معاون مدیر کل شرکت هوآوی منتشر کرد که حکم ممنوعیت علیه همکاری با هوآوی فقط موجب می‌شود که نوآوری و رقابت کاهش یابد، قیمت بالا برود و جلو دسترسی مصرف کنندگان و موسسات آمریکایی به پیشرفته ترین فناوری مخابراتی جهان گرفته شود و نتوانند شبکه ارتباطات دیجیتالی آمریکا را امن‎تر کند.

خانم چن لی فانگ در این مقاله با عنوان " آمریکا به هوآوی نیاز دارد" اظهار داشت، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا 15مه با امضای یک فرمان و اعلام حالت فوق العاده در کشور، فروش تولیدات هوآوی در این کشور را ممنوع کرد. وزارت بازرگانی آمریکا خرید قطعات و فناوری‎های موسسات آمریکا را نیز برای هوآی بدون دریافت مجوز دولتی ممنوع کرده است . در این مقاله آمده است که هوآوی هر سال از آمریکا بیش از 11 میلیارد دلار کالا و خدمات خریداری می‎کند و ممنوعیت استفاده از تجهیزات هوآوی باعث می شود آمریکا ده‎ها هزار شغل را از دست بدهد. در عین حال برخی از شرکت‎های مخابراتی متوسط و کوچک آمریکا نیز از تجهیزات هوآوی استفاده می کنند و اگر مجبور شوند تجهیزات خود را عوض کنند، قیمت تمام شده برای محصولات‎شان افزایش می یابد. هوآوی پیشروترین شرکت در زمینه فناوری پنج جی به شمار می‎رود و این حکم ممنوعیت از پیشرفت همگام آمریکا با سایر کشورها در زمینه شبکه پنج جی جلو می گیرد و به این سبب به اقتصاد آمریکا آسیب می‎رسد.

مهم تر این است که حکم ممنوعیت به اهداف آمریکا برای دسترسی به شبکه دیجتالی امن تر کمک نخواهد کرد. امنیت شبکه مخابراتی مسئولیت مشترک شرکت‎هایی است که در این زمینه فعالیت می‎کنند. هوآوی بارها عنوان کرده است که با توجه به قوانین داخلی خود هیچ‎گاه به حمله و یا نظارت سایبری بر مشترکان خود اقدام نکرده است. به بهانه آنکه مقر هوآوی در چین وجود دارد تحریم علیه هوآوی هیچ معنایی ندارد. شرکت های مخابراتی نوکیا و اریکسون نیز مانند هوآوی در زنجیره تامین جهانی قرار دارند و آنها نیز از تجهیزات تحقیق یا تولید در چین استفاده می کنند، اکثر تجهیزات مخابراتی و اینترنتی نصب شده در آمریکا نیز همینطور است. قرار دادن نام یک شرکت در فهرست سیاه به تنش زدایی در زنجیره تامین جهانی کمک نخواهد کرد و کاهش رقابت و ارتقاء قیمت تمام شده را به دنبال خواهد داشت.

در این مقاله آمده است، اگر کاخ سفید و وزارت بازرگانی آمریکا واقعا می‎خواهند که از امنیت سایبری آمریکا دفاع کنند، باید به جای ممنوع کردن همکاری با یک شرکت به دنبال اجرای راهکارهای مدیریت جامع بر خطرات سایبری باشند که از جمله طرح های وزارت امنیت خاک آمریکا در سال گذشته بوده است. دولت ترامپ باید از حکم ممنوعیت علیه هوآوی صرف نظر و چهارچوبی شفاف را برای آزمایش و حفاظت از امنیت شبکه مخابراتی آمریکا ایجاد کند.

نویسنده:مهدی زال زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: