پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۰
مدیرکل بهزیستی استان:
گیتی آنلاین - کرمانشاه - مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی ارتباطات برگزار شد اظهار داشت: خدمات بهزیستی بسیار گسترده است و مردم از بسیاری از این خدمات مطلع نیستند که باید روشنگری شود.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی ارتباطات برگزار شد اظهار داشت: خدمات بهزیستی بسیار گسترده است و مردم از بسیاری از این خدمات مطلع نیستند که باید روشنگری شود.
به گزارش گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه - فاطمه رضوان مدنی بابیان اینکه جامعه هدف بهزیستی روز به روز در حال افزایش است، گفت: در این شرایط واقعا توانی برای برآوردن مطلوب نیاز مددجویان نداریم بطوریکه در حال
حاضر تعداد 4 هزار و 870 مددجوی بهزیستی پشت نوبتی داریم که به علت کمبود اعتبارات نتوانستیم این تعداد را تحت پوشش قرار دهیم بنابراین لزوم افزایش مشارکت خیرین برای کمک به مددجویان بهزیستی بیش از پیش احساس می شود.
وی از درمان 11 هزار و 779 نفر در 39 مرکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد در قالب مرکز ماده 15، مرکز گذری، موبایل سنتر و مرکز درمان سرپایی در استان خبر داد و تصریح کرد: یک مرکز ارائه خدمات درمانی، بازتوانی و کاهش معتادان ماده 16 با یک هزار و 363 مددجو در استان وجود دارد.
مدیرکل بهزیستی استان خدمت رسانی به معلولان را از جمله ماموریت های اصلی بهزیستی عنوان کرد وافزود: در حال حاضر 7 مرکز نگهداری معلولان در استان داریم که از این تعداد 2 مرکز با 120 مددجو مخصوص نگهداری معلولان زیر 14 سال و 5 مرکز با 360 مددجو مخصوص نگهداری معلولان بالای 14 سال است.
رضوان مدنی به وجود 33 پایگاه سلامت اجتماعی در استان اشاره کرد و گفت: مکان اصلی فعالیت پایگاه های سلامت اجتماعی در سطح محلات و به صورت کانکس است.
وی همچنین از مراکز مداخله و مشاوره طلاق به عنوان دیگر خدمات بهزیستی یاد کرد و افزود: 26 مرکز در این راستا وجود دارد که در سال گذشته پنج هزار و 605 پرونده در این راستا تشکیل شده که 755 مورد منجر به سازش شده است.
رضوان مدنی از وجود مرکز شیرخوارگاه معتضدی با نگهداری 43 کودک در کرمانشاه خبر داد و افزود: این شیرخوارگاه کودکان بدسرپرست، بی سرپرست و رها شده را از بدو تولد تا سه سالگی نگهداری می کند.
رضوان مدنی به وجود پنج مرکز خانه های کودکان و نوجوانان با نگهداری 67 کودک نیز اشاره کرد.
وی با بیان اینکه یک مرکز خانه امن با ظرفیت 122 مددجو در استان وجود دارد از وجود یک مرکز خانه سلامت دختران با 109 مددجو خبر داد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به وجود 12 مرکز نگهداری سالمندان در استان، گفت: در حال حاضر 320 سالمند زن و مرد در این مراکز نگهداری می شوند.
رضوان مدنی از وجود 2 مرکز نگهداری بیماران مزمن روانی با ظرفیت 370 نفر هم خبر داد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه یادآور شد، سه هزار و 718 بیمار روانی مزمن، 27 هزار و 636 معلول از بهزیستی مستمری دریافت می کنند.
رضوان مدنی با بیان اینکه بیش از 11 هزار نفر از خدمات مشاوره فردی و گروهی در مناطق زلزله زده استان در قالب طرح حمایت روانی و اجتماعی بهره مند شده اند، گفت: 34 هزار و 360 نفر به مراکز مشاوره بهزیستی مراجعه کرده اند.
وی تعداد سرپناه شبانه مردان را پنج مرکز و سرپناه شبانه زنان را یک مرکز عنوان کرد و گفت: این مراکز از غروب آفتاب تا صبح پذیرای این افراد هستند که علاوه بر برخورداری از غذای گرم، امکان استحمام و شست و شوی لباس برای آنان مهیا است.
وی با بیان اینکه مهدهای کودک استان هم زیرمجموعه بهزیستی هستند، گفت: در حال حاضر در سطح استان 309 مهدکودک و روستامهد داریم که 2300 کودک در این مراکز پذیرش شده‌اند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه همه شهرستان ها به جز قصرشیرین دارای مراکز اورژانس اجتماعی است، افزود: 13 مرکز در استان وجود دارد که در سال گذشته 43 هزار و 533 نفر را پذیرش کرده و به 217 هزار و 665 نفر ارائه خدمت کرده است.
به گفته وی، این مراکز به افرادی که قصد خودکشی داشته و یا به آسیب های اجتماعی و رفتاری مبتلا هستند، مشاوره می دهند.
وی به 271 مورد مناسب سازی مسکن و خودروی معلولان، چهار هزار و 935 مورد ارائه وسایل و تجهیزات توانبخشی و ارائه 9 هزار و 278 مورد خدمت توانپزشکی اشاره کرد.
مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه ارائه مشاوره ژنتیک از دیگر خدمات این ارگان است از وجود پنج مرکز مشاوره ژنتیک در استان خبر داد و گفت: این مراکز در سال گذشته به سه هزار و 70 زوج مشاوره داده اند که 217 مورد درخواست آزمایش ژنتیک بوده و 37 مورد درخواست آزمایش قبل از تولد بوده است.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از وجود 15 دستگاه غربالگری شنوایی با معاینه 277 هزار و 219 نوزاد و وجود پنج هزار دستگاه غربالگری بینایی با معاینه 68 هزار و 218 کودک در سال گذشته خبر داد.
رضوان مدنی به واگذاری سه هزار و 968 مسکن به مددجویان خبر داد و اظهار داشت: بازتوانی و ایجاد اشتغال خانگی زنان سرپرست خانوار برای 285 خانوار انجام شده است.
وی با بیان اینکه با کمبود مبلغ تسهیلات پرداختی برای ایجاد اشتغال پایدار مواجه هستیم اظهار داشت: 2 هزار و 78 مددجو توانمندسازی شده اند و برای آنان اشتغال زایی شده است.
به گفته این مسوول، با توجه به هزینه های چشمگیر درمانی جامعه هدف با کمبود نیروی انسانی متخصص، پزشک و پرستار مواجه هستیم.
وی از کمبود اعتبار برای تجهیز مجتمع های توانبخشی ازگله و چم زرشک، کمبود منابع لازم برای توسعه و تجهیز مهدهای کودک مناطق محروم و زلزله زده و کمبود اعتبار مورد نیاز برای تامین مسکن معلولان و نیازمندان که به 522 واحد مسکن مهر می رسد به عنوان پاره ای از مشکلات بهزیستی یاد کرد.
مدیرکل بهزیستی استان در ادامه به تشریح برخی نیازمندیهای بهزیستی استان جهت تامین نیازهای مددجویان پرداخت و افزود: در حال حاضر حدود هزار دستگاه انواع ویلچیر، 20 هزار بسته پوشینه بی اختیاری، 500 چشمه توالت فرنگی، 200 عدد واکر، 30 عدد تخت ویژه معلولان نخاعی، هزار عدد سمعک و 10 هزار عدد باطری سمعک برای مددجویان بهزیستی استان نیاز است که از خیرین می خواهیم هر قدر که می توانند ما را در تامین این اقلام یاری دهند.
رضوان مدنی افزود: همچنین افراد می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب بانک ملت به شماره 2345363800 و یا شماره کارت بانک رفاه به شماره 589437000022282 واریز کرده و یا از طریق شماره گیری #120*6655* واریز کمک های نقدی را داشته باشند.
وی با بیان اینکه مجوزهای لازم برای دریافت زکات فطریه در استان فراهم شده، گفت: از مردم می‌خواهیم تا هنگام پرداخت زکات فطریه مددجویان بهزیستی را از یاد نبرند و زکات خود را در صندوق های بهزیستی استان واریز کنند.

نویسنده:سید محمد موسوی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: