پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۴۹۶۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
نویسنده و کارگردان نمایش "آپرکات" در یادداشتی مطرح کرد
محمدرضا قلی پور؛ نویسنده و کارگردان نمایش "آپرکات" در یادداشتی از دغدغه هایش برای اجرای تازه ترین نمایشش در فرهنگسرای نیاوران نوشت.
به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین، محمدرضا قلی پور در یادداشت خودش آورده است که:
تئاتر دنیای عجیبی دارد! زندگی در زندگی.
برای یک دوره یک ماهه از اجرا شاید نزدیک به نصف یکسال را از زندگی می افتی و وارد یک زندگی دیگر می شوی.
الآن با آپرکات هستم. با خانواده آپرکات.
تئاتر درست کردن کار سختی است، واقعا سخت. البته سخت برای آنچه تئاتر باشد نه آن چیزهایی که به اسم تئاتر بسیاری در پاچه مردم می کنند.
هنوز هم واژه ها را یک به یک رنگ آمیزی می کنم و دلم برایشان می ریزد. هنوز هم برایم سخت است که در پایان هر اجرا وقتی صدایم می زنند روی صحنه بروم و تا بشود نمی روم و این روزها هر از والده قهر کرده ای یک عنوان نویسندگی و کارگردانی می چسباند به ناف اش و بی هر چه از آنچه باید در مقدسات تئاتر باشد شلتاق می کند و بعید هم نیست که اساس عالم نمایش را نیز همین ها به همین نزدیکی مدیریت کنند. همانطور که الان نیز از مشابهان همین طایفه کم نیستند که مدیریت می کنند این دنیای دراماتیک طفلکی را.
هنوز هم باور دارم درستکاری بسیار سخت است و ما سعی داریم درست کار کنیم تئاتر را. رانت خواری بسیار کثیف است و ما سعی داریم همچنان مستقل بمانیم تا وجدانمان آسوده باشد.
همچنان امیدوارم روزی طلوع کند خورشید از آسمانی که برای همه آبیست.
اما در پایان همین می ماند که دعوت کنم از شما که آپرکات را ببینید. ببینید و یحتمل دوستش خواهید داشت، ببینید و همراهش فکری شوید، ببینید و لبخنددار کنید دلتان را و ببینید و هزار چیز دیگر.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: