پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۴۹۹۲
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) خبر داد:
تفاهم‌نامه‌ی تکمیل و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده‌ی کشور میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقال از روابط عمومی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، با انعقاد این تفاهم‌نامه که به امضای دکتر محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و علیرضا تابش، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رسید، ۲۰ هزار واحد مسکونی افراد نیازمند در مناطق سیل‌‌زده‌ی کشور از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بازسازی و تکمیل خواهد شد. جامعه‌ی هدف این تفاهم‌نامه، واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در استان‌های سیل‌زده با اولویت مناطق روستایی و محروم است. بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، ضمن حضور در کمیته‌ی مشترک راهبری تفاهم‌نامه، مسئول اجرای وظایف ستاد در چارچوب توافق‌نامه‌ی حاضر خواهد بود.
ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای تکمیل و بازسازی این ۲۰ هزار واحد مسکونی بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است. 
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) کمک به بازسازی و تکمیل منازل آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده را یکی از اولویت‌های این ستاد برشمرد و تصریح کرد: مقرر شد سهم افراد نیازمندی که با وام و کمک‌های بلاعوض دولت قادر به بازسازی منازل آسیب‌دیده‌ی خود نیستند، توسط ستاد اجرایی تأمین شود.
مخبر با اشاره به حضور ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از نخستین ساعت‌های وقوع سیل در مناطق تحت تأثیر گفت: ستاد اجرایی جزو اولین دستگاه‌های کشور بود که در همه استان‌های سیل‌زده حضور فعالی داشت و اقدام به راه‌اندازی و استقرار قرارگاه در همه‌ی این استان‌ها کرد که برخی از آن‌ها هم‌چنان مشغول به خدمت‌رسانی هستند. هم‌چنین بیش از ۳ میلیون قلم وسایل ضروری از جمله آب، نان، چادر، پتو، کنسرو و ... در میان سیل‌زدگان توزیع شده است.
وی خاطر نشان کرد: در جریان بازدید از مناطق سیل‌زده، ۴ موضوع و محور برای روزهای بعد از سیل مدنظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار گرفت. در وهله‌ی اول ۳۰ هزار بسته‌ی لوازم خانگی به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد ریال تهیه و میان مردم مناطق سیل‌زده توزیع شد. این اقلام صددرصد ایرانی است و اولویت تهیه‌ی آن‌ها از کارخانه‌هایی بود که در همان استان مشغول به فعالیت بودند. این سیاست ستاد اجرایی باعث رونق اقتصادی بسیاری از کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی شده است. برای مثال دو کارخانه در استان‌ لرستان و شهر نیشابور از حالت نیمه‌تعطیل خارج و به مدار تولید بازگشتند.
مخبر اولویت دوم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) را تأمین و توزیع دام سبک در بین سیل‌زدگان اعلام و عنوان کرد: تا به امروز 10 هزار رأس دام سبک تهیه و به استان‌های سیل‌زده ارسال شده که در حال حاضر در حال توزیع شدن است. این تعداد دام را زودتر از موعد که قول داده بودیم، تأمین کردیم و البته در تشخیص مصادیق آن دخالتی نداریم.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اشتغال‌زایی را از دیگر اولویت‌های این ستاد در مناطق سیل‌زده ذکر کرد و یادآور شد: ایجاد ۳۵ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم آغاز و برای این منظور 5500 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است. وی اظهار امیدواری کرد که این تعداد فرصت شغلی تا پایان سال در مناطق سیل‌زده ایجاد و به بهره‌برداری برسد.
مخبر ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ایجاد ۱۰۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را برای سال ۹۸ هدف‌گذاری کرده است. این ستاد هم‌چنین در سال ۹۷، بالغ بر ۸۰ هزار شغل ایجاد کرد.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با تأکید بر این‌که ما در کنار و یاور دولت هستیم، تصریح کرد: مردم و کشور اولویت فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هستند. بخشی از منابع این فعالیت‌ها نیز توسط خود مردم تأمین و مدیریت می‌شود.
گفتنی است، بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا به امروز ساخت 9 هزار و 906 واحد مسکن محرومین را با حجم سرمایه‌گذاری 3 هزار میلیارد ریال با مشارکت برخی نهادها مانند بنیاد مسکن به انجام رسانده است. این بنیاد هم‌چنین ساخت 10 هزار و 55 واحد مسکن را برای ساکنان مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته با همکاری کمیته‌ی امداد امام خمینی(ره) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حجم سرمایه‌گذاری 4500 میلیارد ریال در دست اقدام دارد. بنیاد برکت علاوه بر بازسازی و مرمت 20 هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده در سیل اخیر کشور، به ترتیب برای مشارکت در ساخت یک‌هزار، 500 و 50 واحد مسکن محرومین در استان‌های خراسان شمالی و فارس و شهرستان سنقر استان کرمانشاه برنامه‌ریزی کرده است. هم‌چنین گروه توسعه‌ی اقتصادی تدبیر از زیرمجموعه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز تا به امروز 3 هزار و 386 واحد مسکن محرومین را در 9 نقطه‌ِ‌ی محروم کشور با حجم سرمایه‌گذاری 2700 میلیارد ریال ساخته است.
خاطرنشان می‌شود، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تاکنون در ساخت و تکمیل 44 هزار و 897 واحد مسکن محرومین در مناطق محروم کشور مشارکت نموده است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: