پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۰۹۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۷
آمریکا اخیرا بعد از صدور حکم ممنوعیت علیه شرکت هوآوی، پهپادهای ساخت شرکت داجیانگ شن جن را نیز به داشتن خطرهای امنیتی برای اطلاعات کاربران متهم کرد، همچنین تهدید کرد .

 آمریکا تهدید کرد که ظرف چند هفته آینده برای قرار دادن نام شرکت هایکویژن، تولید کننده تجهیزات نظارتی ویدئویی چین در فهرست سیاه خود تصمیم خواهد گرفت .

ظرف چند روز گذشته عده‎ای از سیاستمداران آمریکایی حملاتی دیوانه وار را به موسسات علمی و فنی چین انجام دادند که با وجود ناگهانی بودن اجتناب‎ناپذیر به نظر می‎رسید. آمریکا، به خاطر تنگ‎نظری برخی از سیاستمدارانش، حاضر به پذیرش توسعه کشورهای دیگر نخواهد بود و به هیچ کشوری اجازه نخواهد در حتی در یک زمینه از این کشور پیشی بگیرد.

در حال حاضر چین با اتکاء به تلاش‌های 40 ساله خود برای دستیابی به نوآوری، توانسته با جهشی بزرگ در برخی از ابعاد علمی و فنی به پیشرفتی سریع دست پیدا کند؛ برای نمونه، هوآوی از نظر میزان اختراعات خود در رابطه با فناوری جی 5 در رتبه اول جهان قرار دارد؛ شرکت داجیانگ تولیدکننده حدود 70 درصد از پهپادهای غیرنظامی جهان است و یا محصولات هایکویژن به 150 کشور صادر می‎شود و از نظر تجهیزات نظارت ویدیویی در صدر شرکت‎های جهان قرار دارد.

هوآوی ، داجیانگ و هایکویژن به عنوان نمایندگان پیشروی صنایع تویدی چین توانسته‎اند با ارانه محصولاتی با کیفیت مرغوب، مجهز به فناوری پیشرفته و قیمت مناسب مورد تائید بازار جهانی قرار بگیرند و مدت‎ها است که محصولات این شرکت‎ها از بوته آزمایش‎های امنیتی دشوار بسیاری از کشورها از جمله آمریکا با سربلندی بیرون آمده‎اند.

امروز آن دسته از سیاستمداران معتقد به اجرای سیاست "اول آمریکا "، با نادیده گرفتن قواعد اقتصاد بازار و سوء استفاده از قدرت کشور خود و پیش کشیدن اتهام‎های جعلی در تلاش برای استفاده از "قلدری فناورانه " علیه چین هستند و هدف‎شان از این کار نیز جلوگیری از توسعه دانش و فناوری چین و حفظ سلطه آمریکا بر جهان است. در عین حال، آنها با ادامه دادن جنگ تجاری علیه چین قصد دارند فشارهای خود بر چین را تا حد امکان افزایش دهند.این اقدام‎های آمریکا باعث قطع شدن زنجیره بالادستی و پائین دستی صنایع جهان و وارد آمدن آسیب جدی به رشد اقتصادی جهان، پیشرفت‎های علمی و فنی بشر و بهره‎مندی مشترک همه انسان‎ها از نتایج آن خواهد شد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: