پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۱۰۹
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
2 خرداد, 1398 - 22:42 -- خبر دبیر هیات نظارت بر سازمانهای مردم نهاد استان خبر داد :
در جلسه هیأت نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان که عصر امروز به ریاست زاهدی استاندار قزوین برگزار شد، با صدور مجوز 5 سازمان مردم نهاد در استان موافقت شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

در ابتدای این جلسه مریم بیدخام دبیر هیأت نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان، در خصوص اهداف و برنامه های مورد نظر این تشکلها ضمن  ارائه گزارشی از وضعیت تشکل‌های مردم نهاد استان اظهار کرد : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی در راستای تسهیل و تسریع در روند تاسیس  تشکلهای مردم نهاد ، ابتدا درخواستهای واصله را جمع بندی و پس از موافقت اولیه در هیأت نظارت، نسبت به بررسی مدارک متقاضیان و استعلام از دستگاه های ذیربط اقدام می نماید. 
دبیر هیأت نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان افزود : با توجه به مفاد آئین نامه اجرایی تأسیس و فعالیت سازمانهای مردم نهاد، تأسیس، نظارت، حمایت و توانمندسازی تشکلها بر عهده دبیرخانه هیأت نظارت بر سازمانهای مردم نهاد مستقر در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی است، بنابراین مشاهده هرگونه تخلف در تشکلها، از جانب مراجعین، افراد تحت پوشش و همچنین بازرس یا هیأت مدیره تشکلها ابتدا می بایست به دبیرخانه هیأت نظارت گزارش تا بررسی لازم انجام و در جلسات مربوطه طرح و تصمیم گیری گردد. 
وی ضمن اشاره به وضعیت آماری سازمان های مردم نهاد گفت: آمارهای کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد نشان می‌دهد که دولت توجه خاصی به  سازمانهای مردم نهاد دارد و در همین راستا سال گذشته اعتبارات خوبی به سمن ها تخصیص داده شده است .

لیست تشکلهای مورد موافقت به شرح زیر می باشد: 
* انجمن فنیل کتون اوری استان قزوین (در حوزه حمایت از بیماران مبتلا به pku) 
* مؤسسه خانواده سبز (در حوزه امور زنان و خانواده) 
* کانون فرهنگی تبلیغی مهدویت (در حوزه تبلیغ ارزشها و فرهنگ اسلامی) 
* مؤسسه پیشکسوتان ورزش یار کاسپین (در حوزه حمایت از پیشکسوتان ورزش) 
* کانون دانش آموختگان مدرسه علمیه کوثر (در حوزه امور زنان و خانواده) 
مریم بیدخام در پایان یادآور شد : این تاییدیه اولیه بوده و نمایندگان تشکلهای مذکور می بایست نسبت به تکمیل مدارک و انجام  فرآیندهای لازم، اقدام نموده و پس از صدور آگهی تأسیس، پروانه فعالیت آنها صادر خواهد شد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: