پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۱۱۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:
قزوین جزء ۱۰ استان کشور در تولید محصولات کشاورزی است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : استان قزوین جزو ۱۰ استان برتر در سطح کشور در زمینه تولید محصولات کشاورزی است به طوری که ۴ میلیون تن محصولات زراعی و باغی و دامی در این استان تولید

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه خمسه روز شنبه در جلسه مجمع نمایندگان استان که با حضور بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، حمیده زرآبادی و داود محمدی نمایندگان مردم قزوین، البرز و آبیک و روح الله بابایی صالح نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار کرد: یکی از شاخص هایی که جهاد کشاورزی برای ارتقای آن تلاش می کند توسعه شهرک های گلخانه ای است که برای رسیدن به این مهم نیازمند است اعتبارات ویژه ای در نظر گرفته شود.

به گفته وی برای توسعه شهرک های گاخانه ای در استان نیازمند حمایت همه جانبه و تخصیص اعتبارات ویژه مسئولین هستیم.

خمسه در ادامه به موقعیت استان قزوین در تولید محصولات کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت : از سال ۹۴ کلیه مراکز و روستاهای سطح استان پهنه بندی شده و ۱۱۴ پهنه در استان وجود دارد که خدمات کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی را بر عهده دارند.

خمسه تصریح کرد : در حال حاضر ۸۰ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی در تولید محصولات کشاورزی استان فعالیت دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به اهمیت آب در کشاورزی و لزوم استفاده از سامانه های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی و باغی اشاره کرد و گفت : از سال ۷۴تا ۹۴ سطح کل اجرای طرح سامانه های نوین آبیاری در استان ۲۵ هزار و ۱۶۵ هکتار است.

خمسه اضافه کرد : طی سالهای ۹۵ و ۹۶ سطح اجرای سامانه های نوین آبیاری ۸ هزار و ۸۹۲هکتار است که نزدیک به ۱۰ هزار هکتار نیز ظرف امسال به پایان خواهد رسید.

به گفته ی وی؛ تاکنون ۱۶۰۰ کیلومتر لوله گذاری جهت انتقال آب اراضی پایاب چاههای کشاورزی انجام شده که ۱۰۰ کیلومتر آن در سال ۹۶ و ۹۷ انجام شده است.

خمسه خاطر نشان کرد :تاکنون د راین طرح ۸ هزار و ۹۶۵ نفر در سامانه ثبت نام کرده اند که از این قزوین حیث با استانهای بزرگی مثل فارس، اصفهان و خراسان رضوی برابری می کند.

این مقام ارشد بخش کشاورزی استان از نمایندکان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خواستار حمایت بیشتر از بخش کشاورزی و بهره برداران این بخش شد.
 

کد خبر 4352559
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: