پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۵۱۷۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
سرمربی تیم‌ملی تکواندو نوجوانان گفت: برای حضور در مسابقات جهانی در این دوره تیم‌ملی با کارشکنی بسیاری از سوی کشور میزبان روبرو شد که این موضوع در روحیه تکواندوکاران تاثیر منفی داشت و ضربه بزرگی به تیم‌ملی تکواندو ایران زد.

محمدرضا زوار در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد تیم ملی تکواندو در بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: در این دوره از رقابت‌ها سفارت کشور میزبان با کارشکنی در صدور روادید تکواندوکاران کشورمان که در تناقض آشکار با شعار المپیک "صلح و دوستی با ورزش" بود؛ تاثیر منفی در روحیه اعضای تیم ملی گذاشت و علاوه بر از بین بردن تمرکز کادرفنی و ملی‌پوشان، ضربه بزرگی به تیم‌ملی تکواندو ایران وارد کرد.

وی افزود: عدم صدور ویزا برای بازیکنانی که از شانس‌های کسب مدال طلا بودند و همینطور دیر صادر شدن ویزا آرمین هادی‌پور و سجاد مردانی تاثیر به سزایی در این امر داشت. ویزای هادی‌پور یک روز و نیم قبل از مسابقات صادر شد و او مجبور شد در وز‌ن‌کشی رندوم  بدون فرصت ریکاوری وزن کشی انجام بدهد. اگر هادی‌پور به موقع به این رویداد اعزام شده بود، می‌توانست به راحتی از کنار حریفان عبور کرده و طلایی این رقابت‌ها را به نام خود ثبت کند. 

سرمربی تیم تکواندو نوجوانان در خصوص عدم صدور روادید از سوی سفارت انگلیس برای میرهاشم حسینی و عرفان ناظمی عنوان کرد: این اتفاق ضربه سنگینی به روحیه جمعی تیم وارد کرد. نیمی از موفقیت یک تیم را روحیه آن رقم می‌زند که با کارشکنی انگلیس آن را از دست دادیم. کمیته ملی المپیک باید به این موضوع رسیدگی کند و اجازه ندهد با استعداد کشورهای بازی شود.

زوار در خصوص نتیجه تیم ملی تکواندو کشورمان و حضور در رتبه دوازده جهان گفت: مسابقات قهرمانی جهان از اهمیت بالایی برخوردار است و بدون شک نتایج کسب شده اصلا مورد انتظار خانواده بزرگ تکواندو نبود اما راه و رسم نقد با تخریب کاملا متفاوت است. قطعا کادرفنی با ارائه گزارش، علت و عواملی که باعث شد این نتیجه کسب شود را ارائه خواهد کرد و مورد بررسی کارشناسان قرار می‌گیرد تا از این نظرات برای مسابقات آتی که منتهی به بازی‌های المپیک 2020 خواهد شد، بهره‌برداری درستی صورت گیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور، امکان حضور تیم‌های ورزشی در تورنمنت‌های تدارکاتی مهیا نیست و یکی از دلایل عدم کسب نتیجه نیز همین موضوع است. برای کسب نتایجی خوب باید ورزشکاران در میادین مختلف خود را محک بزنند.

زوار با اشاره به نقدهایی که طی چند روز اخیر از تکواندو صورت گرفته است، گفت: متاسفانه این دوستان در این چند سال عادت کرده‌اند بعد از هرنتیجه‌ای که برخلاف انتظار است در قامت دلسوزان تکواندو همه چیز و همه زحمتکشان این حوزه را زیر سوال ببرند. این منتقدان در زمان موفقیت‌ها کجا هستند؟

سرمربی تیم تکواندو لوازم خانگی کن تصریح کرد: سال گذشته تیم‌ملی تکواندو نوجوانان در مسابقات جهانی شاهکاری تاریخی را در میدان جهانی رقم زد و با کسب 7 مدال طلا و دو برنز عنوان قهرمانی را کسب کرد. دختران و پسران شایسته تکواندو ایران که سهمیه صد در صدی برای حضور در بازی‌های المپیک جوانان را کسب کردند موفق به تصاحب 3 مدال طلا و یک نقره شدند. تیم مردان عنوان نایب قهرمانی آسیا و قهرمانی در بازی‌های آسیایی را کسب کرد و در رقابت‌های گرندپری نیز نتایج خوبی به دست آورد. در آن برهه از زمان این نفرات کجا بودند. موفقیت‌های تکواندو انکار نشدنی است و نمی‌توان آنها را نادیده گرفت اما منتقدان به دنبال انتقاد جوانمردانه نیستند.

وی ادامه داد: این نفرات حالا با یک شکست که به واسطه کارشکنی انگلیس صورت گرفت به دنبال اهداف و منافع خود هستند. من از آنها می‌خواهم عینک بدبینی را کنار بگذارند و موفقیت‌های تکواندو را نیز ببیند.عسکری ملاک انتخاب خود را بر اساس شایسته سالاری قرار داد و به جوانان این مرز و بوم با مشخص کردن شرایط راهیابی فرصت داد تا با عبور از فیلترهای انتخابی به اردوی تیم‌ملی راه پیدا کنند.

زوار در پاسخ به این سوال که منتقدان حق انتقاد از نتایج تیم ملی را باید داشته باشند، گفت: اگر انتقاد سازنده باشد می‌تواند کمک بسیاری به موفقیت تیم نماید. دوستان باید نقاط مثبت را نیز ببیند. عسکری بارها از این نفرات خواست که در اردو شرکت کرده و پیشنهادات خود را ارائه بدهند. برخی نفرات در کنار تیم‌ملی حضور پیدا کردند اما باقی کجا بودند و به نظرم حالا که این اتفاق افتاده انتقاد کار قشنگی نیست و امیدوارم در راه رشد و افتخار تکواندو کشور قدم بردارند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: