پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۲۰۹
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
امسال و با اعتبار ۷۲۰ میلیارد ریالی محقق می‌شود:
بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی را در روستاها و مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد و به بهره‌برداری می‌رساند.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، این بنیاد به منظور محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌برخودار، در سال جاری اقدام به راه‌اندازی ۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی با قابلیت ایجاد بیش از ۲۲۴۰ فرصت شغلی در شهرستان‌های چاروسا، کهگیلویه، باشت، بویراحمد و دیشموک استان کهگیلویه و بویراحمد می‌کند.
این تعداد طرح‌های کارآفرینی در قالب مدل اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) و در رشته‌هایی هم‌چون پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، تولید پوشاک، صنایع دستی، پرورش طیور و قالی‌بافی ایجاد خواهد شد. 
براساس این گزارش، برای ایجاد و راه‌اندازی ۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی مذکور بالغ بر ۷۲۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است. هم‌چنین برای ایجاد و بهره‌برداری از این تعداد طرح، ۹ تسهیل‌گر و مجری به عنوان مجریان نظام طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد فعالیت خواهند کرد.
بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) سال گذشته نیز ۲۰۰ طرح اشتغال‌زایی با قابلیت ایجاد ۴۵۰ فرصت شغلی را در ۲۳ روستای شهر چاروسا با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسانده بود که امسال چهار شهر باشت، دیشموک، کهگیلویه و بویراحمد به شهرهای هدف این بنیاد برای اشتغال‌زایی افزوده شده است. 
این تعداد طرح اشتغال‌زایی از میان ۹۵۰ طرح پیشنهادی و پس از بازدید تسهیل‌گران و طی مراحل اهلیت‌سنجی فنی و اعتباری انتخاب و به بهره‌برداری رسیده‌اند. اهلیت متقاضیان با معیارهایی هم‌چون فقدان شغل، برخورداری از مهارت‌های حداقلی، دارا بودن امکانات اولیه مانند محل نگهداری دام، قادر بودن به اخذ تسهیلات در سیستم بانکی کشور و ... سنجیده و به تأیید می‌رسد.
گفتنی است، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌برخودار، اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های کارآفرینی در این مناطق را در سرلوحه‌ی اقدامات خود قرار داده است.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: