پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
نماینده آیات عظام شبیری زنجانی وعلوی گرگانی در تهران گفت: ملت شریف ایران خودشان ملاحظه بفرمایند یهودی‌هایی که غربی‌ها آنها را حمایت کردند و در فلسطین هم اسکان دادند، آیا سزاوار نیست ما مسلمانان برادران دینی خود را یاری کنیم، ولو با حضور در راهپیمایی.

سالیان سال است که از هجوم یهود به سرزمین فلسطین می‌گذرد و نام اشغالی را به ابتدای نام فلسطین افزوده است. در احادیث و روایات مختلف در مورد حمایت مسلمانان از یکدیگر آمده است بنابراین علاوه بر وظیفه شرعی ما در حمایت از مردم فلسطین، خطر حضور یهود برای کشور ما از دلایل دیگر ایستادگی ما در برابر اسرائیل و حمایت از مردم فلسطین است. به منظور بررسی مسئله فلسطین و چرایی حمایت ما از مردم مظلوم و مسلمان فلسطین در برابر یهودیان به سراغ عالم فاضل حجت الاسلام والمسلمین مظفری میانجی نماینده آیات عظام شبیری زنجانی وعلوی گرگانی در تهران رفتیم تا ما را در پاسخ به این سوال یاری کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین مظفری میانجی نماینده آیات عظام شبیری زنجانی وعلوی گرگانی در تهران و عضو موسسه بین المللی سفیران صلح در گفت‌وگو با گیتی آنلاین با اشاره به روز قدس گفت:  خداوند متعال در آیه ی ۴ سوره روم، برای اجتماع مجدّد یهود در سرزمین موعود تاریخی که تعیین کرده است، با تعبیر (فی بِضعِ سِنین) می باشد.

وی افزود:  این تعبیر از ۴۰ سال تا ۸۰ سال را شامل می‌شود، این به این معنا است که بعد از متفرق شدن یهودیان و پس از بازگشت دوباره آن‌ها به سرزمین فلسطین و اشغال آنجا بیش از این مدت طول نخواهد کشید، در همین باره پیامبر اکرم (ص) در روایتی که جزو روایت‌های حسن و مستفیض می‌باشد می‌فرمایند: در میان شما و نژاد یهود، چهار پیمان صلح امضا می شود که چهارمی آن بدست مردی از اهل هِرَقل انجام می پذیرد و هفت سال ادامه می یابد، آنگاه مهدی(عج) فرمانروای مردم شود.

این عالم فاضل در ادامه مطلب فوق با اشاره به روایت مذکور اذعان کرد: هِرَقل نام شهری است در روم، سپس احتمالا این تلاش رئیس جمهور آمریکا که کشورهای عربی و اسلامی را می خواهد با خود همراه کند بلکه به یک توافقی دست یابند تا خاطر رژیم صهیونیستی را آسوده کند، احتمال اینکه چنین پیمان صلحی اتفاق بیفتد زیاد است و حسب این روایت، دوام آن نیز بیش از هفت سال نخواهد بود و مطلب این اتفاقات در آستانه ظهور حضرت حجت علیه السلام وقوع می پیوندد.

میانجی ضمن اشاره به آیه ی ۴ سوره روم تصریح کرد: آنچه از این آیه ی شریفه مورد اشاره بدست می آید اشغال رژیم صهیونیستی بیش از هشتاد سال طول نخواهد کشید و هفت سال هم بعد از چهارمین پیمان صلح که امضا می کنند، غصب آنها طول نخواهد کشید. روایات فراوانی در این خصوص داریم که مسند و حسن هستند، منجمله روایاتی از ائمه معصومین علیهم السلام نقل شده که مسلمانان را ترغیب و تشویق کرده که برادران دینی خود در فلسطین را یاری کنند و یا اینکه در  روایاتی دیگر اهل قم ایران را بخاطر همیاری آنان تمجید نموده اند.

 

نماینده آیات عظام شبیری زنجانی وعلوی گرگانی در تهران ادامه داد: در عهد عتیق، کینه‌ی یهودیان از مردم فلسطین است و تا حال نیز ادامه یافته است. در قرآن کریم از دو پیامبر، حضرت عیسی مسیح و حضرت موسی و دیگر پیامبران به پاکی و نیکی و نجابت یاد می کند و اصل کتاب‌های آسمانی انجیل و تورات را تایید می کند، اما نه این کتاب‌های تحریف شده که تضادها، موهومات و دروغ پردازی‌های فراوان در آن یافت می شود چراکه نویسندگان عهد عتیق تحریف‌هایی کرده‌اند.

وی در ادامه مثالی از تحریف این کتب آسمانی زد و در همین رابطه گفت: یهودیان آورده‌اند و ادعا می کنند که نژاد برتر روی زمین هستند، در حالی که خود اذعان می کنند یهودا پدر قوم یهود با عروسش زنا کرده و نسل‌های بعدی یهود همگی حاصل این عمل زشت و ناپسند هستند پس این چه نوع برتری می باشدو یا در تورات کتاب اشعیاء نبی باب ۲۸ جمله ۷ آمده است، هم کاهنان، هم انبیاء از مسکرات گمراه شده، شراب بلعیده از مسکرات سرگشته شده‌اند، در رویاء گمراه شده و در داوری مبعوث گشته‌اند در حالی که هیچ وقت چنین پیامبری نداشتیم. مشخص است که آنها همه چیز را به ظاهر به نفع خودشان تحریف کرده‌اند.

میانجی اظهار کرد:  پس از جنگ جهانی اول که قیمومیت عراق و فلسطین به انگلستان واگذار گردید، یک نفر یهودی بنام سر هربرت ساموئل به عنوان نخستین کمیسر عالی انگلستان در فلسطین تعیین شد و طرح اسکان یهودیان جهان در فلسطین آغاز شد و مقصود تشکیل دولت صهیونیستی یهود در فلسطین بودند که هسته‌های اولیه تشکیل حکومت صهیونیستی در آن منطقه پی ریزی شد و سرانجام نقشه آنها در نخستین کنگره صهیونیست‌ها در شهر بازل سوئیس که در سال ۱۸۹۷ پیش بینی شده بود، جامعه عمل پوشید.

نماینده آیات عظام شبیری زنجانی وعلوی گرگانی در تهران در خصوص حمایت ملت ایران از فلسطین اشغالی افزود: ملت شریف ایران خودشان ملاحظه بفرمایند یهودی هایی که غربی ها آنها را حمایت کردند و در فلسطین هم اسکان دادند ، آیا سزاوار نیست ما مسلمانان برادران دینی خود را یاری کنیم، ولو با در راهپیمایی شرکت کردنمان، ضمن اینکه قدس شریف مورد احترام ملل‌های یهودی و مسیحی هم بود، حال آیا سزاوار است مسلمانی در عالم نسبت به آن بی تفاوت باشد. ان شاءالله همه‌ی ما با توجه به تکلیف شرعی خود، هرکدام حد توانایی خود حمایت خود را از این جریان مقدس داشته باشیم.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: