پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی:
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: ۲ هزار و ۸۲ روستای بالای ۲۰ خانوار استان در حال حاضر دارای طرح هادی است که با اختصاص اعتبار مناسب، این طرح ها اجرایی می شود.

محمود بدلی با اعلام مطلب فوق در ادامه افزود: ۲ هزار و ۱۸۲ روستای بالای ۲۰ خانوار در آذربایجان غربی وجود دارد که امکان تهیه طرح هادی در ۱۴ روستا وجود ندارد.

وی ادامه داد: طرح هادی روستایی از جمله اقدامات مؤثر دولت در توسعه و عمران زیربنایی روستاها و کاهش مهاجرت به شهرهاست که این طرح با تلاش مسئولان مرتبط، در ۵۸۶ روستای این استان با ۲۸ درصد پوشش اجرایی شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: برای اجرای طرح‌های هادی در ۵۸۶ روستای آذربایجان غربی، بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

بدلی بیان کرد: اجرای سنگ فرش و آسفالت، احداث پیاده راه و اصلاح شبکه معابر، احداث سیل بند، آماده سازی اراضی پیش بینی شده برای گسترش روستا و تکمیل شبکه دفع فاضلاب از اقداماتی است که در قالب طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: طرح هادی روستایی برای ساماندهی و اصلاح بافت موجود، نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از جمله مسکونی، تولیدی، تجاری و کشاورزی، ساماندهی تأسیسات، تجهیزات عمومی روستایی اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: اصلاح و بازگشایی معابر، جدول گذاری، آسفالت و سنگ فرش معابر، ساماندهی فضای سبز و ایجاد محل بازی کودکان از دیگر اهداف اجرای طرح هادی است.

بدلی ادامه داد: متقاضیان اجرای طرح‌های مهندسی و معماری می‌توانند از مشاوره‌های ۱۶۰ مهندس فنی این اداره کل که در ۸۰ دفتر سطح استان مشغول فعالیت هستند بهره مند شوند.

گفتنی است، در مجموع ۲ هزار و ۷۲۵ روستای دارای سکنه در آذربایجان غربی وجود دارد که ۲ هزار و ۱۶۸ روستا از آنها بالای ۲۰ خانوار است.
نویسنده:هادی علیزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: