پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
رئیس کل دادکستری سیستان و بلوچستان خبر داد؛
رییس کل دادکستری استان سیستان وبلوچستان گفت: بدنبال اقدامات صورت گرفته از سوی معاونت پیگشیری از وقوع جرم دادگستری نرخ ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی به یک درصد رسیده است.
گیتی آنلاین_به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در جلسه پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان که درسالن شهید بهشتی دادگستری برگزارشد اظهار داشت: میزان پرونده‌های ورودی به محاکم قضایی در کشور ۱۲درصد است و همه ساله این نرخ افزایش می‌یابد، اما این رقم در استان سیستان و بلوچستان طی سال‌های مختلف کاهش یافته و به یک درصد رسیده است.
وی افزود: در این راستا موفق به کسب رتبه برتر کشور شده ایم و در تلاشیم در سال جاری این رقم را به صفر برسد.

وی تصریح کرد: اقدامات دادگستری در این بخش متنوع و فراوان بوده، اما کافی نیست و نقاط قوت را تقویت کنیم تا پیشگیری از آسیب احتماعی صد درصدر محقق شود.

وی با اشاره به اهمیت کنترل بازار هم ادامه داد: اجرای طرح کدینگ کارت‌های سوخت که در استان آغاز شده صف‌های طولانی بنزین در سطح شهر‌های استان را کاهش می‌دهد و از ورود کارت‌های مهاجر به استان جلوگیری شده است.

رییس کل دادگستری استان همچنین به کتترل قیمت بازار مصرف در استان خبر داد و گفت: هم اکنون اقلام ضروری نظیر شکر در بازار با قیمت تثبیت شده در حال توزیع و فروش است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم استان هم در این جلسه گفت: یکی از اقدامات معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بر هم زدن بازار های خرید و فروش مواد مخدر و اموال مسروقه است.

محمد علی حمیدیان افزود: در این راستا مکانهای فروش کالاهای مسروقه و همچنین مراکز عرضه مواد مخدر شناسایی و برخورد لازم با آنها صورت گرفته است.

وی ادامه داد: طی یکسال گذشته ۷۲۱ واحد مسکونی در استان پلمپ گردید که از این تعداد ۲۸منزل متعلق به شهر زاهدان است.

وی ادامه داد: در راستای ارتباطات مردمی دبیرخانه سازمانهای مردم نهاد تشکیل شده، این سامانه سامانه بنام سجام از سال ۹۴در استان با هدف دسترشی آسان مردم به دستگاه قضایی را فراهم نموده و هر فرد در دورترین نقطه و حتی روستاها می تواند با اتصال به اینترنت از طریق این سامانه با دستگاه قضا ارتباط برقرار نماید.
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: