پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۵۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
استاندار هرمزگان در شورای فنی استان؛
در جلسه شورای فنی استان هرمزگان که به ریاست استاندار هرمزگان برگزار شد، آخرین وضعیت طرح جامع پروژه پل بزرگ خلیج‌فارس موردبررسی قرار گرفت.

فریدون همتی در این نشست عنوان کرد: طرح جامع پروژه پل بزرگ خلیج‌فارس در جلسه شورای فنی استان هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و بررسی شد.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد تا کمیته بازرسی و ارزیابی این شورا آخرین وضعیت موجود این طرح را مورد بازدید قرار داده و راهکارهای برون‌رفت از مشکلات این پروژه را در قالب گزارشی تهیه و این گزارش به ریاست محترم جمهور ارائه شود.

استاندار هرمزگان افزود: احداث پروژه پل بزرگ خلیج‌فارس از سال۹۱آغاز شد و تاکنون بالغ‌بر۲۳۰میلیارد تومان از سوی دولت برای آن هزینه شده و این طرح۱۷درصد پیشرفت داشته است.

همتی تصریح کرد: منابع مالی موردنیاز برای اجرای این طرح بالغ‌بر۸۵۵میلیون یورو است که عدم تأمین منابع مالی از طریق فاینانس مهم‌ترین دلیل توقف این پروژه است.

وی گفت: قرار بود۱۵درصد از اعتبارات موردنیاز این طرح از طریق منابع دولتی تأمین شود که تاکنون۲۳۰میلیارد تومان از این طریق هزینه شده و همچنین دولت هرسال مبلغی را برای نگهداری تأسیسات فعلی ایجاد شده در این طرح هزینه می‌کند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: پروژه پل بزرگ خلیج‌فارس قرار است فاصله۲۵۰۰متری بین بندر پل تا بندر لافت در جزیره قشم را به یکدیگر متصل کند.

همتی تصریح کرد: این پروژه از طرح‌های بزرگ، استراتژیک و مؤثر در حوزه اقتصادی است که در قالب طرح جامع آن، بندر کاوه در جزیره قشم به راه‌آهن و بزرگراه در سرزمین اصلی متصل می‌شود و اجرای آن تحول بزرگی را در این منطقه ایجاد خواهد کرد.

وی اظهار کرد: امیدواریم با توجه به مصوبه ابلاغی مورخ۲۸اردیبهشت سال جاری دولت مبنی بر تعیین تکلیف پروژه پل بزرگ خلیج‌فارس توسط سازمان برنامه‌وبودجه کشور، طرح جامع پل بزرگ خلیج‌فارس که از بندر کاوه در جزیره قشم تا سرزمین اصلی را شامل می‌شود، توسط سازمان برنامه‌وبودجه کشور بررسی شده و بار دیگر در اولویت قرار گیرد و منابع مالی آن از طریق فاینانس تأمین شود.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: حداقل 50 درصد عوارض مواصلاتی ورود خودرو به جزیره قشم از بندر پل، که توسط منطقه آزاد قشم اخذ می‌شود باید طبق برنامه با نظر معاون عمرانی استانداری و هماهنگی با منطقه آزاد قشم در بندر پل صرف خدمات‌رسانی به مردم شود و تعزیرات حکومتی نیز به‌عنوان ناظر به این موضوع ورود کند.


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: