پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۳۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۶
حاجی بابایی :
میزان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان همچنان با قانون مصوب مجلس شورای اسلامی همخوانی ندارد.

به گزارش گیتی آنلاین، حمیدرضا حاجی بابایی گفت :  جای تعجب است که  با معجزه دولت۴۰۰ هزار تومان مصوبه  
مجلس وقتی به حقوق ۱۱/۱۲۳/۰۰۰ریالی اضافه شده است،تبدیل به ۴۴۰ هزار تومان افزایش حقوق و  در مورد حقوق های ۲۰ میلیون تومانی ، سه میلیون وششصدهزارتومان افزایش  حقوق صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: براساس اطلاعات واصله حتی افزایش  ۵ میلیون تومانی و بیشتر هم در حقوق ها هم اعمال شده است.

رییس فراکسیون فرهنگیان افزود:  در حقوق های پایین گرچه افزایش  صورت گرفته، اما حق  این گروه از کارکنان شاغل و بازنشسته دولت ادا نشده است.

️وی در تبیین موضوع گفت: سند ادعای من این است که به پیشنهادی که من در مجلس ارائه کرده ام و قانون شده است،  تبصره ای  با عنوان تبصره۱۵۸  اضافه کرده اند، که نه در صحن مجلس قرائت  و نه قانونی شده است.


حاجی بابایی اظهار امیدواری کرد : ای کاش صدا و سیما مناظره ای بین مدافعین اجرای قانون مصوب مجلس در خصوص افزایش حقوق ها با نمایندگان دولت بگذارد،تا با تبیین دقیق موضوع تخلفات آشکار شود.

️وی تاکید کرد باید یادآورشد، نظر کمیسون بودجه و محاسبات فصل الخطاب نیست؛ در این خصوص باید منتظر گزارش دیوان محاسبات وکمیته بررسی مجلس باشیم ،زیرا اطمینان داریم که تخلفات قطعی است، فصل الخطاب فقط قانون است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان بیان داشت؛ پیرو تاکیدات پیشین حداقل حقوق دانشجو_معلمان، ۱۵/۶۳۰/۰۰۰ ریال  قانون شده است وباید اجرا شود.

️ وی یادآور شد،معلمان مشمول ماده۲۸،نیز مانند بقیه معلمان مشمول افزایش حقوق می شوند ،ولی گویا مشگل خود آموزش وپرورش است.

حاجی بابایی گفت: متاسفانه  دولت در زمینه مصوبه مجلس عمل نکرده است و این شیوه افزایش حقوق  که دولت اعمال کرده، بر پایه و اساس چه معجزه ای صورت گرفته است؟ که هم  حقوق ۲/۵میلیون تومان و هم حقوق ۲۰ میلیون تومانی،مشمول ۱۸ درصد افزایش شده است؟این ۱۸ درصد از کجا آمده است؟ علیرغم تصریح قانون برای اجرای عدالت ؛ این دستکاری درقانون و اجرای نادرست مصوبه مجلس؛ ظلم بزرگی به حقوق های ۲/۵تا۵ میلیون تومان شده است؟

وی افزود: چرا باید علیرغم تصریح قانون ،به حقوق یک جهادگر بازنشسته ۴۴۰هزار تومان اضافه شود و به حقوق فرد دیگری ۵ میلیون تومان افزوده شود؟

️وی تاکید کرد:بررسی ها نشان می دهد آموزش وپرورش علاقه ای به صدور احکام واجرای قانون ندارد.

️عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس، با طرح این پرسشها که باید از کسانی که می گویند؛ دولت در صدور احکام افزایش حقوق های ۹۸ درست عمل کرده پرسید؛ آیا بر اساس پیشنهاد حاجی بابایی وتصویب  و قانون شدن این  پیشنهاد، در مجلس درست عمل شده است؟ یا تغییری که بعدا در این قانون مجلس به صورت غیرقانونی صورت گرفته و تبصره ای اضافه شده است!!!؟؟ ملاک درستی کدام است؟ افزود؛ آیا نباید قانون مصوب مجلس فصل الخطاب باشد و هرگونه تغییر در قانون تخلف است؟؟ بر تخلف محرز دولت تاکید کرد.

وی تاکید کرد: نظارت بر اجرای دقیق قانون براساس آنچه که در مجلس مصوب شده است،آزمونی برای این است که آیا مجلس می تواند در راس بودن خود را اثبات کند  یانه؟
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: