پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۵۳۹۲
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد:
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرد در انجام یک پروژه مشارکتی با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، دختران بازمانده از تحصیل در 5 استان کشور شناسایی می‌شوند و بسته عملیاتی بازگرداندن آن‌ها به تحصیل تدوین شده است.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از پانا، فرحناز مینایی‌پور گفت: این طرح اکنون به‌صورت آزمایشی در استان‌های آذربایجان غربی، کرمان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و هرمزگان آغازشده است و برنامه‌ریزی به‌گونه‌ای است که در تمام استان‌های کشور این طرح به اجرا گذاشته شود.

مینایی‌پور ادامه داد: برای اجرای این پروژه مشارکتی با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در 5 استان، اقدامات خوبی صورت گرفته است، هدف اصلی این طرح، شناسایی عوامل مؤثر در ترک تحصیل دانش‌آموزان دختر در تمام استان‌های کشور است که تحت عنوان «بسته عملیاتی بازگرداندن دختران بازمانده از تحصیل به چرخه تحصیل» به تفکیک شرایط استانی اجرا می‌شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌وپرورش افزود: شناسایی راهکارهای موثر در افزایش ماندگاری دختران در سیستم آموزشی و تدوین برنامه عملیاتی شیوه‌های بازگرداندن دانش‌آموزان دختر بازمانده از تحصیل به چرخه تحصیل از دیگر اهداف اجرای این طرح است که البته در مرحله اول به ریشه‌یابی عوامل مؤثر در ترک تحصیل دختران پرداخته می‌شود.

وی درباره توزیع بسته‌های بهداشتی در مدارس شبانه‌روزی و مناطق محروم گفت: این بسته‌ها نیز در این مناطق مانند سنوات گذشته در حال توزیع است. امیدواریم بتوانیم با توزیع این بسته‌ها به دانش‌آموزان این مواقع و مدارس کمک کنیم.
نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: