پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۳۹۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
حاجی بابایی:
پوتین با اتکاء به مردم و قطع ارتباط با امریکا توانست بر ضعف های حاصل از قراردادهای شوروی و امریکا فائق آید.


به گزارش  نغمه علی بیک زاده خبرنگار گیتی آنلاین حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی درجلسه سی امین سالگرد ارتحال امام راحل در استان البرز در ابتدای سخنرانی خود  به مواردی از اصول امام خمینی اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی های پررنگ و بارز امام که ریشه دینی و قرآنی دارد عبارت است از اینکه امام مبارزه با امپریالیست و استکبار جهانی را یکی از اصول مهم خودشان قرار داده بودند.
وی افزود: امام اعتقاد داشتند برای حفظ نظام و برای طی کردن مسیر انقلاب باید یک خط روشن و دقیق و حساب شده با استقبال مردمی داشته باشند. 
 برای این که به این موضوع دقت بیشتری کنید به این نکته اشاره می کنم که وقتی انقلاب ما پیروز شد این پیروزی در دنیا بی سابقه بود انقلاب در دنیا زیاد اتفاق افتاده بود ولی آن انقلابی که بتواند در دنیا تاثیر گذار باشد و از مرزها عبور کند و تحلیل رونده در کل نباشد ...
امام با توجه به ریشه اعتقادیشان وقتی انقلاب ایران پیروز شد، پیامی به گورباچف فرستاد مفهوم آن پیام این بود من صدای شکستن استخوان های کمونیست و سوسیالیست را می شنوم.
 خیلی ها خواستند این سخنان امام را به شکل های گوناگون تعبیر کنند هر کسی یک تعبیری کرد اما من به دنبال تعبیر نیستم به دنبال تحلیل هستم . 
جهان دو قطبی 
تحلیل آن سخن این بود : قبل از انقلاب ما، دنیا به دو قطب قدرتی تقسیم شده بود. دو قطب قدرتی، نه دو قطب اعتقادی. نه دو اردوگاه کاملا ممیزی شده از هم.
 شوروی یک قدرت بود امریکا هم یک قدرت. اما فرایند اعتقادشان یکی بود به سمت دوری از ارزش های علمی بود. به سمت دوری از ارزش های انسانی بود. در این مشترک بودند.
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی ادامه داد: دنیا تقسیم شده بود کره شمالی، کره جنوبی، آلمان شرقی، آلمان غربی، یمن تقسیم شده بود ، کشور ها شده بود یکی مال این یکی مال آن. قسمتی برای این، قسمتی برای آن .
وقتی انقلاب ما با یک دیدگاه دینی روشن انسانی الهی و فطرت سنج آمد دنیا در برابر آن موضع گرفت.
دکترین انقلاب ایران را تبدیل به یک قدرت کرد
 انقلاب ما خودش را به عنوان یک قدرت جا انداخت یک قدرت و یک اردوگاه مستقل در دنیا شد. 
تا قبل از این وقتی میگفتیم قدرت فقط یک اردوگاه می‌توانست داشته باشد یا شوروی یا آمریکا . یکی را باید انتخاب می کردید . هر کدام قویتر هستند . به این دلیل امریکا نقشه ای را طراحی کرده بود. طراحی خودش در راهبرد خودش را عملیاتی کرده بود.
نقشه اوباما برای ایران
آقای اوباما در ۷ جولای ۲۰۱۳ در اندیشکده ساوان مصاحبه ای کرده است. این مصاحبه هم اکنون در دسترس است.
او می گوید ما برای اینکه بتوانیم بر ایران سیطره پیدا کنیم و در منظر تمام دنیا بر ایران پیروز شویم باید با ایران توافقنامه‌ای بنویسیم مثل معاهده ریگان با خروشچف؛ یعنی رئیس جمهور شوروی سابق.
 آقای اوباما می گوید برای اینکه بتوانیم در تمام نقاط دنیا بر ایران پیروز شویم باید یک توافق نامه ای مثل توافق نامه ریگان با شوروی امضا کنیم.
چگونه امریکا توانست شوروی را از عرصه قدرت دور کند؟
حاجی بابایی پرسید: آن توافقنامه شوروی چه چیز بود؟ 
خط مشی آمریکا در مورد ایران کاملاً مشخص می شود توجه کنید که مسئله‌ای که من عرض می‌کنم یک سر سوزن جنبه سیاسی داخلی ندارد. جناح سیاسی نیست. این تحلیل مربوط به نظام است و ربطی به دولت ها ندارد. این تحلیل چهل ساله نظام ماست با همه فراز و نشیب ها یمان . این هم مستند است یعنی یک کلمه و یک مفهوم از آنچه عرض می کنم مال من نیست همه اش هم همراه با فیلم و مستند است. معاهده امریکا با شوروی چه بود که شوروی فرو پاشید ؟ 
امام به جمع‌بندی رسیده بود بین امریکا و شوروی یکی باید بماند و آن یکی که میماند امریکاست و آنی که فرومیپاشد شوروی است. 
قرارداد انرژی اتمی بین شوروی و امریکا و بدعهدی امریکا
 این تحلیل چه بود؟ آمریکا با خروشچوف پیمانی بست تحت عنوان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای و مسائل هسته ای شوروی باید محدود شود و آقای خروشچوف این را پذیرفت و به دنبال آن توافقنامه های سایت یک و سایت دو اتفاق افتاد؛ یعنی محدودیت موشک‌های بالستیک شوروی و امریکا پله اول توافق امریکا با شوروی محدودیت هسته ای بود پیمان دوم با شوروی که طی آن شوروی و امریکا هر دو پذیرفتند که موشک‌های بالستیک خود را محدود کنند امریکا به هیچ کدام از پیمان های خود با شوروی عمل نکرد شوروی همه پیمان های خود را بیش از آنچه پیمان بسته بود عمل کرد در زمان برژنف امریکا به او قول داده بود که اگر تو موشک هایت را محدود کنی من به تو کمک اقتصادی می کنم و اقتصاد تو را رونق خواهم داد این کار را نکرد در زمان برژنف مسائل اقتصادی در شوروی با مشکلات جدی روبه‌رو شد فساد اقتصادی در دوره برژنف به شدت افزایش پیدا کرد و تعدادی از مسئولین در زمان برژنف دچار فساد اقتصادی شدند پیوند بین مردم و مسئولین از هم گسیخته شد که در زمان برژنف هیچ دوره ای در شوروی به اندازه اواخر دوره این رئیس جمهور شوروی رکود وجود نداشت وقتی گورباچف آمد به جای اینکه با آمریکا قطع رابطه کند به دلیل آنکه امریکا به همه عهد و پیمان‌های خودش پشت پا زده رابطه اش را با امریکا بیشتر کرد توافقنامه مهم لغو ممنوعیت بی حقوق آن زمان در روسیه و حجمی سنگین فیلم های هالیوودی و پیوستگی مسئولین آن زمان به چاه های نفت و برداشت از چاه‌هاینفت شوروی زمینه را آماده کرد که در یک حرکت سنگین، آمریکا موفق شود.
فردی در این دوره به نام جفری سامپس دکترین روانی اغتشاش در موقعیت های اقتصادی وارد شوروی شد و توانست با القاء مسائل گوناگون آن در داخل  آن کشور شوروی را از هم بپاشد ، معاون پیر آقای گورباچف مسئولیت روسیه را بر عهده بگیرد و روسیه به قهقرای مسائل و مشکلات اقتصادی فرو رود و قدرت اقتصادی و قدرت نظامی شوروی سابق و روسیه بعد از آن به محاق برود.
 به این وسیله امریکا رقیب قدرتمند خود را کنار گذاشت. در زمان گورباچف امریکا، شوروی را مجبور کرد که از افغانستان خارج شود از کشورهای گوناگون خارج شود قدرت شوروی را در دنیا کاهش داد و شوروی را در روسیه محاصره کرد و توانست کاملا روسیه را در اختیار خودش بگیرد. 
شناسایی دشمن روسیه را نجات داد
در اوج مشکلات روسیه مردی به پاخاست به نام پوتین . روسیه ای که کاملا در اختیار امریکا قرار گرفته بود و تمام فرمول های انسانی اش فرو ریخته بود اعلام کرد که بزرگترین دشمن ما امریکاست ملت را منسجم کرد در برابر امریکا ایستاد. اقتصاد روسیه را نجات داد. دو دوره رئیس جمهور شد دوره بعد آنقدر قدرت و محبوبیت داشت که معاون خود را گذاشت چهارسال رئیس جمهور شود و بعد دوباره خودش رئیس جمهور شد و امروز آقای پوتین در روسیه ۸۵ درصد محبوبیت دارد.
امریکا طرح اجرا شده در شوروی را روی ایران می آزماید
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: همین اقدام را امریکا با ما انجام داد. یعنی اگر کسی فکر کند اوباما بهتر از ترامپ است خیلی باید در مسائل سیاسی ضعیف باشد. فرقی بین اوباما و ترامپ نیست. ترامپ انتخاب سیاستمداران پشت پرده امریکاست. امریکا نیاز به ترامپ داشت. اوباما به جایی رسیده بود که  آن تفکر در دنیا جواب نمی داد در زمان اوباما، امریکا نیاز داشت ۸ سال یک کسی به نام حسین اوباما بیاید بگویند ریشه اسلامی دارد اهل مذاکره است با دنیا مذاکره کرد مقدار زیادی از مشکلات شان را در دنیا حل کرد حتی در مورد جمهوری اسلامی ایران هم قسمت زیادی از مشکلاتشان را حل کرد و موفق شد با ما توافق نامه بنویسند اصلاً وارد خوبی و بدی این قضیه نمی‌خواهم بشوم می‌خواهم تحلیل کلی کنم امتیاز هسته‌ای ما را محدود کرد قرار بود این سه چهار پله باشد پله اول را انجام داد اوباما موفق نشد و نمی توانست هم از سد ایران عبور کند و به توافق نامه دوم و سوم برسد یعنی دیگر تفکر اوباما جواب نمی داد بنابراین جامعه امریکا به این رسید که کسی را می‌خواهیم که رئیس جمهور باشد دیوانه اش بنامند داخلی هم بگویند که این مالِ ما نیست و به حرف هیچ‌کس گوش نمی کند تمام موافقتنامه های بین المللی را ترامپ پاره کرد نه فقط با ایران با اروپا در مجامع بین المللی هم بگویند ما هم مثل شما نگران هستیم.
آقای ترامپ آمد و گفت من اصلا برجام را قبول ندارم بعضی ها گفتند می دانید چرا قبول نکرد؟ چون امریکا ضرر کرده است. یعنی اوباما ضرر کرده با ما توافقنامه نوشته ما کلاه سرش گذاشتیم. 
ترامپ به دنبال امضای توافقنامه موشکی با ایران است
حاجی بابایی متذکر شد: نه این تحلیل اشتباه است.او توافقنامه شماره دو را می خواهد شماره دو ای که اولی را با خروشچف بستند دومی را با برژنف سومی را با گورباچف ببندند همینطور پیش بروند.
شماره دو سایت 1 و 2 است یعنی محدودیت موشک ها . اما جمهوری اسلامی یکپارچه جلوی این ایستادند گفتند: امکان ندارد که جمهوری اسلامی موشک های بالستیک و نقطه زن خود را محدود کند. 
ما تجربه تلخ نداشتن سلاح دفاعی را تجربه کرده ایم
ما اگر فقط پانصد تا موشک اول انقلاب داشتیم بیش از دویست هزار شهید نمیدادیم شاید ده هزار شهید هم نمی دادیم. همه ملت ایران بدانند دویست هزار شهید دادیم چون موشک نداشتیم. چون اول با ام 1 می جنگیدیم با برنو می جنگیدیم بعدش با ژث می جنگیدیم بعدش با کلانشیکف آنهم گاهی ما در منطقه سرپل ذهاب خواهش میکردیم بابا یک خمپاره بدهید ما با خمپاره هم کار کنیم خمپاره به ما میدادند گلوله اش را هم میدادند مشکل داشت سوهان می آوردیم با سوهان می تراشیدیم تا این گلوله برود داخل آن لوله . مثلا شبی پنج تا خمپاره می زدیم .
ما دنبال امنیت ایران هستیم
حاجی بابایی تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی موشک هایی دارد که تا خط امنیت ما می رود خط امنیت ما کجاست؟  رژیم صهیونیستی. ما دنبال از بین بردن و نابود کردن دیگران و جنگ نیستیم. ما دنبال امنیت جمهوری اسلامی هستیم. ببینید پنجاه سال قبل اگر مراسمی برگزار میشد قرار بود امنیت این برنامه را حفظ کنیم دو تا چوبدستی می دادیم به یک آقایی می گفتیم بایستد سر خیابان امنیت اینجا را حفظ کند.
اما اگر امروز بخواهیم امنیت اینجا را حفظ کنیم مسئولین اطلاعات و امنیتی ما باید تا تهران امنیت را نگاه کند تا مرز خسروی برای امنیت اینجا حفظ کند چه نیرویی از مرز خسروی حرکت کرده و دارد می آید که در فلان روز در کرج یا در تهران اغتشاش ایجاد کند.
ما اگر بخواهیم امنیت مان را حفظ کنیم دیوارهای رژیم صهیونیستی خط امنیت ماست باید موشک هایی وجود داشته باشد یکی از وجوه آن این است که می‌گویند اسرائیل را بزند نه یک بعدش  این است که بتواند ملت غیرتمند ایران اسلامی را حفظ کند ۸۰ میلیون جمعیتی که ۴۰ سال است با گرسنگی با کمبود اقتصادی و بیکاری و مسائل گوناگون پای این انقلاب و این نظام ایستادند حداقل این است که امنیت شان را حفظ کنیم این قدرت است که امروز وقتی می گویند کشتی ها و ناوهای های هواپیمابر امریکا آمده در منطقه به جای اینکه مردم بترسند می خندند و امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. واقعا امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. 
مردم به اقتصاد کشور اعتماد ندارند
اما اگر اعلام کنند فردا شکر نیست صف تشکیل می شود. چرا؟
 مردم به امنیت اعتقاد دارند اما به اقتصاد ما اعتماد ندارند. امریکا آمده اقتصاد ما را به هم ریخته است. 
یک روزی در شوروی در زمان آقای گورباچف کاری کردند صف های بیست کیلومتر و سی کیلومتر و چهل کیلومتر در مسکو، مرکز روسیه تشکیل می شد برای مکدونالد یعنی سیب زمینی سرخ کرده
در تهران مگر KFC تشکیل نشد؟ 
می خواستند سیب زمینی های سرخ کرده امریکایی بدهند بعضی هم برایش صف می کشیدند.
آقای جفری ساکس در خرداد ماه 1395 آمد در دانشگاه تهران سخنرانی کرد.
اگر کلمه ای از چیزی که آقای اوباما گفته جاافتاده بگوید.
عزیزان تمام برنامه هایی که برای فروپاشی شوروی امریکا مو به مو انجام داد برای ما هم انجام دادند.
اما موفق نشدند. امروز امریکا و ترامپ از ما چه می خواهند؟
امریکا هیچ سودی برای جمهوری اسلامی ندارد و امریکا برای ایران سم مهلک است و شوروی را نابود کرد.
وقتی آقای پوتین به مردم تکیه کرد و به مردم گفت : مردم دشمن درجه 1 ما امریکا است اگر می خواهید پیروز شویم باید روی پای خودمان بایستیم علیه امریکا شعاردهیم . شما بیایید پشت سر من بایستید تا کشور را نجات دهم و داد. 
پوتین هشتاد و پنج درصد محبوبیت دارد و مهمترین شاخصش هم مبارزه با امریکا است.
مردم شوروی کاستی ها را پذیرفتند اما بزرگی و اقتدار کشورشان را حفظ کردند.
ترامپ با اروپا نشستند تقسیم کار کردند. ترامپ گفت من از برجام بیرون میروم شما نیایید. کدام انسان عاقلی متوجه این شرایط نمی شود؟
اروپا نه می خواهد و نه می تواند جلوی امریکا بایستد؟
یک سال و خورده ای به ما گفتند ما داریم درستش می کنیم ما جلوی ترامپ می ایستیم ما اجازه نمی دهیم. یک سال گفتند شما از برجام بیرون نروید شما صبر کنید. ما را مشغول کردند. در این یکسال وحشتناکترین تحریم ها را علیه ما شکل دا ند. حتی تحریم ها تا اینجاست که اگر یک بچه ای توی سیلی که اتفاق افتاد با مادرش توی آب افتاد و دارد خفه می شود امریکا تحریم کرد کسی این بچه را نجات دهد. این امریکا است. 
گفت ژله بخور نگهت میدارد گفت اگر بلد بود خودش را نگه می داشت. 
امریکا بیش از جمعیت ما گرسنه دارد. بیش از جمعیت ما کسانی را دارد که خانه ندارند توی خیابان ها می خوابند. بعد می خواهد به ما کمک کند.
 اقتصاد ایران اسلامی نیست
شهید بهشتی گفت: خوب گوش کنید بببینید چه می گویم، ما در زمینه اقتصاد اسلام را پیاده نکردیم و این مهمترین ضعف ماست. اگر ادامه پیدا کند برای نظام خطرناک است. 
عزیزان از اول انقلاب تا امروز ما اقتصاد اسلامی را پیاده نکردیم. ما شهید حججی مان اسلامی است. ما توانستیم امریکا را از منطقه خاورمیانه بیرون کنیم این اسلامی است. ما میلیون ها شهید حججی تربیت کردیم این اسلامی است. 
ما توانستیم انقلاب را به دنیا ثابت کنیم و قدرت بزرگ بین المللی باشیم این اسلامی است . اما اقتصاد ما اسلامی نیست. شفاف و روشن اقتصاد لیبرالی را داریم دنبال می کنیم.
در اقتصاد لیبرالی فاصله ها هر روز افزایش پیدا میکند. 
دست خادمان کشور را می بوسم
حاجی بابایی پرسید: چرا این حرف ها را دارم می گویم؟ 
برای این که اعتقادم بر این است که نیروهایمان در این مملکت با سلایق گوناگون دلسوز نظام جمهوری اسلامی هستند. بین هر دو گروه هم اختلاسگر هست. اختلاف را نباید سیاسی کنیم. من دست آدمی را که هر سلیقه ای دارد ولی به نظام جمهوری اسلامی خدمت می کند می بوسم. از مجلس به عنوان یک گروه پانزده نفره در دولت جدید آقای روحانی با ایشان جلسه گذاشتیم. به ایشان گفتم آقای روحانی به عنوان فراکسیون نمایندگان ولایی می گویم، وزیران خود را معرفی کن هر سلیقه ای دارند، داشته باشند. همه را معرفی کن به همه رای می دهیم ولی دو تا ویژگی داشته باشند سالم باشند و کارآمد باشند اشرافی نباشند مردمی باشند تنبل نباشند کارآمد باشند.
در مجلس شورای اسلامی با هزار خون دل مصوب کردیم که امسال یعنی سال 98 من به مجلس پیشنهاد دادم 14 میلیارد دلار گذاشتیم برای کالاهای اساسی سال 98 این 14 میلیارد دلار را شفاف و روشن گوشت بخر، برنج بخر، غذا بخر همه چیز بخر بده به ملت ایران تا ما از این مرحله عبور کنیم و امریکا برود بنشیند سرجایش بعد کارهایمان را شروع می کنیم. 
امسال سال نگهداری ملت بزرگ ایران از فشارهای سنگین است. حالا دولت محترم دارد کارهایی می کند انشاءالله بتواند اثر بگذارد.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: