پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
برنامه تلویزیونی «داستان های کلاسیک مورد علاقه شی جین پینگ» از تلویزیون روسیه پخش می شود.

در آستانه سفر شی جین پینگ رییس جمهوری چین به روسیه، مراسم پخش برنامه ویدیویی «داستان های کلاسیک مورد علاقه شی جین پینگ» به زبان روسی روز چهارشنبه 14 خرداد 5 ژوئن در مسکو برگزار شد. شبکه خبری رادیو و تلویزیون سراسری روسیه و شبکه خبری روسی زبان گروه رسانه ای چین نیز همزمان این برنامه را پخش کردند.

این برنامه توسط گروه رسانه ای چین تهیه شده و در آن داستان های کلاسیک نقل شده در سخنان و مقالات شی جین پینگ تعریف شده و پیرامون موضوعاتی چون داشتن همت، اخلاق عالی، احترام به بزرگان، درک عمیق شی جین پینگ به فرهنگ سنتی برجسته چین و اندیشه حکومتداری وی تشریح شده است.

پیش تر «داستان های کلاسیک مورد علاقه شی جین پینگ» به زبان های انگلیسی، ژاپنی، کره ای، اسپانیایی و ایتالیایی ترجمه و پخش شده و مورد پسند مخاطبان خارجی قرار گرفته است.

شن های شیونگ معاون بخش تبلیغات کمیته مرکزی حزب کمونیست و رییس گروه رسانه ای چین در مراسم یاد شده گفت: با پخش این برنامه، پنجره ای برای آشنایی مردم روسیه با اندیشه رییس جمهوری چین و همچنین آشنایی با فرهنگ کلاسیک چین باز خواهد کرد. مدیر عامل رادیو و تلویزیون روسیه نیز طی سخنانی پخش این برنامه را به مناسبت سفر رییس جمهوری چین به روسیه نشانگر محبوبیت وی در میان مردم روسیه و تعمیق اعتماد متقابل بین رسانه ها و مردم دو کشور است.

به گزارش رسیده، «داستان های کلاسیک مورد علاقه شی جین پینگ» همچنین در بسیاری رسانه های روسیه پخش خواهد شد. در همین روز، مراسم امضای «یادداشت تفاهم همکاری گروه رسانه ای چین و رادیو و تلویزیون سراسری روسیه» نیز برگزار شد.

نویسنده:مهدی زال زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: