پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
کار مشترکی از نقاشان پشت شیشه و باشگاه پرنده نگری به نمایش در می آید؛
پر پرواز نام نمایشگاه جدید سعید رضاخان است که در موزه نقاشی پشت شیشه برگزار می شود.
 

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین، این نمایشگاه که بر اساس کلیدهای شناسایی دیداری و با تکنیک پشت شیشه برگزار می‌شود نمایانگر زیبایی ها و حیات وحش ایران است. در این برنامه هنری تابلوهایی از پرندگان ایران با موضوع راسته غازسانان شامل انواع قو، غاز و اردک بر روی دیوارهای موزه نقاشی پشت شیشه می‌رود. 
موزه نقاشی پشت شیشه که به دلیل انجام تعمیرات اساسی در تعطیلی به سر می‌برد از روز چهارشنبه ۲۲خرداد بر روی علاقه‌مندان این هنر باز می‌شود و پذیرای دوستداران تنوع زیستی و علاقه‌مندان هنر می‌گردد. 
در ایران ۳۲ گونه پرنده از راسته غازسانان به ثبت رسیده است که به صورت بومی، مهاجر، نیمه مهاجر و گذری به چشم می‌خورند. این پرندگان موضوع مناسبی برای عکاسی و نقاشی هستند و نقش مهمی در تعادل اکوسیستم ها (به ویژه اکوسیستم تالابی) بازی می‌کنند که متاسفانه با شکار بی رویه و تخریب زیستگاه ها روبه رو هستند. 
رضاخان در نمایشگاه پر پرواز در نظر دارد تا مخاطبان خود را با این تنوع زیستی و زیبایی های آنها آشنا کند. وی که از پیشروان تحول در نقاشی پشت شیشه محسوب می‌شود؛ با تلفیق کلیدهای شناسایی دیداری و نقاشی پشت شیشه حرکتی تازه را در این هنر آغاز کرده است که پیش از او سابقه نداشته است. 
پر پرواز کار مشترک گروه نقاشان پشت شیشه ایران و باشگاه پرنده نگری ایران است و قرار است تا اطلاعات مربوط به هر یک از تابلوهای موجود در نمایشگاه را باشگاه پرنده نگری ایران ارایه کند. همچنین گرافیست و طراح پوستر نمایشگاه، خانم نوشین طاهران پور بوده است. 
این نمایشگاه از ساعت ۱۵ روز چهارشنبه ۲۲خرداد ۱۳۹۸ در هر دو طبقه موزه نقاشی پشت شیشه گشایش می‌یابد و به مدت یک هفته (تا روز پنج‌شنبه ۳۰خرداد)  ادامه دارد. لازم به توضیح است که پیش از برگزاری آیین گشایش، ورکشاپی برای علاقه‌مندان به هنر نقاشی پشت شیشه از ساعت ۱۵_۱۳ برگزار می‌گردد. 
موزه نقاشی پشت شیشه هر روز از ساعت ۱۷_۹ پذیرای علاقه‌مندان است.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: