پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
مسئولین هیچگونه حمایت مالی نمی کنند.


به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین _ ایرج روغن چی مدیر و مدرس فدراسیون کوهنوردی دوچرخه سواری و مدرس و لیدر سازمان فرهنگی و گردشگری کشور از سفر 30 روزه خود به تفلیس پایتخت گرجستان سخن می گوید. 

وی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیش تر 9 طرح ملی بین المللی(دریایی و غیر دریایی) در راستای اهداف سازمان محیط زیست کل کشور انجام دادم. 

مدرس و لیدر سازمان میراث فرهنگی و گردشکری کشور با اشاره به اینکه همچنین از طرف اداره محیط زیست البرز راهی 5 کشور حاشیه دریای کاسپین شدم؛ افزود: ۲ ماه در راه بودم و یکی از بهترین دست آورد ها  برای کشورم به ارمغان آوردم و از کشورهای مانند: آذربایجان، روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و از شمال اینشه برون در استان گلستان عبور کردم. 

روغن چی درباره سفر خود به تفلیس عنوان کرد: با توجه به برنامه ای که به میراث فرهنگی و گردشکری البرز داده شده مقرر شد؛ طی یک شعار مبنی بر '' مسیر سبز صلح پایدار'' را احیاء کنیم که این موضوع در نوع خودش بی نظیر است. 

وی با بیان اینکه این سفر بین 25 تا 30 روز به طول می انجامد؛ تشریح کرد: این سفر با دوچرخه از ایران به سمت ترکیه از ترکیه به ارمنستان و از ارمنستان به تفلیس پایتخت گرجستان به صورت رفت و برگشت انجام می شود. 

مدیر و مدرس فدراسیون کوهنوردی دوچرخه سورای کشور در پاسخ به سوال خبرنگار که در طول مسیر چه سختی هایی را تحمل می کنید تا به هدف خود برسید؟ پاسخ داد: به تعبیر فروید: بدترین درد جامعه بی تفاوتی است؛ اینکه مسئولین قول می دهند عمل نمی کنند و هیچ گونه حمایت مالی نمی شوم. 

روغن چی درباره نگرش و برخورد مردم کشورهایی که از آن عبور می کند؛ بیان کرد: موضوع دوچرخه سواری در آنجا کاملا روشن است؛ می دانند که برای تفریح نیست و جنبه فرهنگ سازی و ارتقاء کمال را دارد. 

وی اضافه کرد: آنچه در طول مسیر باعث خرسندی من می شود نگاه پر مهر و عطوفت مردم است؛ و بیشتر از کشور خودمان احترام قائل هستند چرا که در کشوری مانند هلند ابتدا قوانین برای دوچرخه سواری وضع شده است.
نویسنده:مریم ابویی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: