پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۵۵۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۰
وحید رشیدی به سخنان اخیر صالحی نسب عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد واکنش تندی نشان داد
  

 شهردار خرم آباد در صحن شورای شهر به انتقادات اخیر علی محمد صالحی نسب عضو این شورا در مورد عملكرد مدیریت شهری پاسخ داد.

وحید رشیدی در پاسخ به ادعای این عضو شورای شهر در مورد اعطای مجوز ترک تشریفات به  شهرداری جهت بازسازى پلهای تخريب شده  گفت: ایراد این سخنان از زبان یک عضو شورای شهر تعجب آور است زیرا شورای شهر پس از سیلاب اخیر هیچ مصوبه ترک تشریفاتی نداشته است بلکه صرفا یک مصوبه اصلاح بودجه به پيشنهاد شهرداری و برای تامین اعتبار بازسازی پلهای بهداری ، اناری و آیت الله کمالوند داشته ایم.

وی افزود : متاسفانه اشتغال بیش از حد آقای صالحی نسب به مسائل شورای عالی استانها باعث شده که ایشان در جريان بسیاری از امور شورای شهر نیز نیستند و در اینجا جهت اطلاع استان و همگان بگویم شورای شهر تاكنون دو مصوبه ترک تشریفات و آن هم ماهها پیش از سیلاب داشته که اتفاقا جناب صالحی نسب از مخالفین بوده که سرانجام با اصرار اکثریت کوتاه آمدند. 

شهردار مرکز استان بیان داشت: دو مورد مذکور که برای آنها مجوز ترک تشریفات صادر شد عبارت بودند از خرید لوله برای طرح دفع آبهای سطحی شهرک حکمت و همچنين طرح مطالعاتی مشاور پروژه پاگر ؛ که در مورد اول برخلاف اظهارات آقای صالحی پروژه شهرک حکمت اجرایی شد و حتی معاون محترم عمرانی استاندار از روند تکمیل آن بازدید به عمل آوردند در حالی که ایشان به عنوان عضو شورا ، حتی زحمت یک بازدید ساده را به خود ندادند ،  در مورد دوم نیز طرح مربوطه ماهها در فرمانداری بود که سرانجام دو هفته پیش مجوز آن صادر شد 

 وی در ادامه در پاسخ 
به ادعای مطرح شده در خصوص نارضایتی از عملكرد مدیریت شهری گفت:بر اساس کدام نظرسنجي معتبر می گویید مردم از عملكرد مدیریت شهری رضایت ندارند ؟ آیا منبع شما برای این ادعا همان اطرافيان عزل شده تان هستند یا مديران ضعیفی که اصرار بر به کارگیری آنها داشتید؟ 

وحید رشیدی خطاب به این عضو شورای شهر اظهار داشت : حالا من از شما بپرسم ، شما که در شورای عالی استانها عضويت داشتید از این پتانسيل برای کمک به شهرداری تحت نظر خود و پيشبرد روند توسعه شهر تاكنون چه اقدامی انجام داده اید ؟ شما حتی پیگیر جلسه ای که قرار بود مابین شهرداری خرم آباد و شورای شهر تهران برگزار کنید، نشدید .

وی شفاف تر بیان کرد : متاسفانه شما از روز اول در نقش مخالف ظاهر شدید و همه جا و همه وقت این نقش را ادامه دادید در حالی که می شد علاوه بر حفظ موضع منتقد در مواردی هم به شهرداری و مدیریت شهری کمک کنید ولی دریغ از هیچگونه همدلی و همراهی از طرف شما، 
در ضمن من از شما دعوت میکنم به جای قضاوت بیرون از گود ، وارد فضای عملی و واقعی شهرداری شوید تا از نزدیک مشکلات و واقعیات را لمس کنید، در آن صورت دیگر چنین صحبتهایی را مطرح نخواهید کرد.

شهردار خرم آباد در مورد اقدامات شهرداری در سیلاب اخیر خاطرنشان ساخت:همانطور که همه می دانند
در بحث پیشگیری و اطلاع رسانی و  اقدامات زمان سیل ، شهرداری به گونه ای عمل کرد که به رغم بالا بودن حجم سیلاب نسبت به بسیاری نقاط کشور،  کمترین خسارت و تلفات را داشتیم به طوری که همگان زبان به تقدير از عملكرد شهرداری گشودند ،
پس از آن سیلاب نیز تاكنون هیچ زمان به هدر نرفته ای نداشته ایم و با جدیت پیگیر انجام مراحل قانونی و مطالعات پروژه های بازسازى بوده ایم که با اقدامات انجام شده به زودی مناقصات و پس از آن عمليات اجرایی باقيمانده دیوار ساحلی و همچنین بازسازى پلهای تخريب شده آغاز خواهد شد .

وی بر خلاف اظهارات صالحی نسب برنامه محوری را از نقاط قوت مدیریت شهری کنونی عنوان کرد و خطاب به وی افزود:
 فراموش نکرده ایم که قرار بود در زمان ریاست شما بر کمیسیون بودجه، برنامه پنج ساله شهرداری بررسی و تصويب شود ، در حالی که در دوره یک ساله مدیریت شما هیچ اقدامی انجام نشد هرچند خوشبختانه با ریاست آقای دریکوند برنامه مورد بررسي قرار گرفته و در مراحل نهایی تصویب قرار دارد.

وحید رشیدی خطاب به این عضو شورا اذعان داشت: شما شعار کار فرهنگی برای ترغيب مردم به مشاركت و پرداخت عوارض می دهید ولی همواره با جار و جنجال و مصاحبه های تبلیغاتی و تخریب وجهه خدمتگزاران ، زمینه بی اعتمادی شهروندان را فراهم می آورید.

شهردار خرم آباد در پایان تصریح کرد: بیاییم با صمیمیت و به دور از هرگونه کینه جویی و سهم خواهی به یاری مدیریت شهری بشتابیم تا بتوانیم بر مشکلات موجود فائق آمده و گامهایی اساسی را در راستای توسعه شهرمان برداریم.

پایگاه خبری گیتی آنلاین

@gitionline
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: