پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۵۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد؛
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس خشت و گلی به غیر از مدارس سیستان و بلوچستان تا اول مهر امسال برچیده می‌شود و تمام بخاری‌های نفتی مدارس نیز تا اول مهر جمع‌آوری خواهد شد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در همایش مهر خوبان اظهار کرد: امروز خوشحالیم ایران در مسیر علم و دانش، مرزهای دانش را در نوردیده است و امروز توسعه دانش بنیان، توسعه متوازن و پایدار خواهد بود؛ توسعه علم و دانش، مکانی برای تحقق دارد و بدون شک سازمان تحقق علم و بالندگی جامعه، مدرسه است.

وی ادامه داد: امروز جامعه ما، در مسیر دیروز مدرسه است و هر چقدر مدرسه را عظیم‌تر، استانداردتر و با کیفیت‌تر بسازیم، جامعه را با کیفیت‌تر کردیم و امروز خیرین مدرسه ساز، این نقطه کانونی را هدف قرار دادند. 

حسینی با بیان اینکه امروز فردی از جوار حرم مطهر رضوی توفیق خدمت یافته است، افزود: در اولین روز کاری زمانی که با حکم آقای فانی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی شدم، قبل از حضور در دفتر کار، در جمع خیرین مدرسه ساز حضور یافتم و امروز هم در اولین روز سرپرستی آموزش و پرورش به جمع خیرین آمدم.

وی با بیان اینکه ما با نفس و اندیشه دکتر حافظی، انگیزه می‌گرفتیم و از مشهد مقدس، جامعه خیرین مدرسه ساز ایجاد شد، اظهار کرد: بیش از 130 هزار کلاس درس توسط خیرین احداث شده است و 30 هزار نفر، خیّر مدرسه ساز هستند؛ همچنین سرانه فضای آموزشی هم اکنون به 5.2 متر افزایش یافته است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: برای ادامه این مسیر به دو کار باید توجه کنیم؛ نخست اینکه برای گسترش هرچه بیشتر این فرهنگ باید خیرین دانش‌آموزی در دل آموزش و پرورش ایجاد شود و رشد یابد و دوم اینکه انواع دیگر کارهای خیر را با تأسی از کار خیرین مدرسه‌ساز گسترش دهیم که خیرین دانشیار، کلاس‌یار، هنریار و فن‌یار نمونه‌ای از آن است.

وی افزود: 2500 میلیارد تومان تعهد دولت درباره خیرین مدرسه ساز است که آقای نوبخت عنوان کردند، محقق می شود؛ امسال تمام مدارس خشت و گلی تا اول مهر به جز سیستان و بلوچستان برچیده می شود و تمام بخاری‌های نفتی مدارس تا اول مهر جمع‌آوری خواهد شد. 

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: