پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۵۵۱۸
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور:
قدمی از مناسب سازی مدارس نوساز کشور برای اجرای طرح تلفیقی بنا بر مصوبه زیرنظام فضا و تجهیزات خبر داد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور درباره آمادگی ساختمان مدارس برای حضور دانش‌آموزان با نیازهای ویژه اظهار کرد: باتوجه به تصویب زیرنظام فضا و تجهیزات در شورای عالی آموزش و پرورش، در هر فضای آموزشی جدید الاحداث، سرویس بهداشتی مناسب دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: این موضوع به مدارس ابلاغ شده است و از طریق سازمان نوسازی مدارس کشور در احداث بناهای جدید این موضوع را مورد توجه قرار داده‌ایم، علاوه بر آن سازمان بهزیستی هم پیگیر مناسب سازی فضای آموزشی برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه است.

قدمی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به تامین فضای آموزشی ویژه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در مدارس عادی گفت: باید در فرایند اجرا و کیفت کار نظارت بیشتری داشته باشیم تا دانش‌آموزان در طرح تلفیقی با کمترین مشکل امکان تحصیل داشته باشند.

ارجاع دانش‌آموزان طرح تلفیقی به مدارس دارای تائیدیه نوسازی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان طرح تلفیقی فقط به مدارس دارای تاییدیه سازمان نوسازی مدارس ارجاع داده می‌شوند، اظهار کرد: در مواردی که بناهای قدیمی وجود دارد در هر منطقه مدارسی که بستر لازم برای حضور دانش‌آموزان با نیازهای ویژه وجود دارد مناسب‌سازی فضا انجام می‌شود.

قدمی با اشاره به اینکه به دلیل کمبود معلم رابط برای تمام مدارس طرح تلفیقی از روش‌های جایگزین استفاده شد، تصریح کرد: از حیث نیروی انسانی معلمان رابط به برخی مدارس مجریِ طرح تلفیقی اعزام می‌شوند تا بتوانند با شرایط مدرسه خود را تطبیق دهند، البته در مواردی که معلم رابط وجود ندارد معلمان مدارس عادی از طریق فیلم‌های آموزشی مطالب لازم را آموخته و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: