پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۵۵۲۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
شهردار خرم آباد:
شهردار خرم آباد در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خرم آباد پاسخ گوی سوالات دانشجویان و فعالین محیط زیست شد
 

شهردار خرم آباد در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خرم آباد که به ریاست رستم کوشکی برگزار شد به سوالات متعدد دانشجویان و فعالین محیط زیست استان پاسخ داد .

وحید رشیدی ابتدا به بیمارستان شهید رحیمی ورود کرد و گفت : این بیمارستان در طراحی اولیه پارکینگ داشت ولی بعد به دلیل کمبود فضای درمانی به اورژانس تبدیل شد و در دور گذشته که باز توفیق داشتم در مسئولیت مدیریت شهری خدمتگزار مردم باشم قرار شد زمین زندان را به پارکینگ تبدیل کنند ولی گویا در آن قسمت نیز مشغول ساخت بخش های درمانی هستند که امیدواریم ما و دیگر مسئولین اجازه این کار را ندهیم .

وی گریزی به بام شهر زد و اظهار داشت : از ابتدای دوره مدیریت جدید درخواست کردیم بام شهر را با اعتباراتش در اختیار شهرداری قرار دهند که قطعا شهرداری خدمات بهتری در بام می تواند ارائه دهد ولی تاکنون جوابی دریافت نکرده ایم .

شهردار خرم آباد با اشاره به اینکه باغ وحش و نگهداری از فضای سبز به عهده منابع طبیعی است خاطرنشان ساخت: هر چند خارج از وظایف سازمانی و ذاتی ماست ولی نظافت بام شهر را انجام می دهیم .

وی با سوال دانشجویان به مبحث مهم پل های تخریب شده از سیلاب اخیر ورود کرد: ۶ پل تخریب شده داریم ۳ دهنه پل را خودمان به جهت اینکه می دانستیم سیلاب پیشرو با توجه به این پل ها شهر را به ویرانه تبدیل خواهد کرد تخریب کردیم و ۳ دهنه دیگر را سیلاب تخریب نمود و  قطعا نبود ۶ پل در بحث ترافیک تاثیر شایانی خواهد گذاشت .

   وحید رشیدی ادامه داد : قبل از ساخت هر سازه ای باید یک طرح و نقشه و برآورد اعتباری باشد و ما یکماه برای انتخاب مشاور وقت لازم داشتیم تا با نقشه و طراحی، پیمانکار بتواند پای کار بیاید ؛ مشاور ظرف یکی دو هفته آینده طرح را به شهرداری ارائه خواهد داد، باید اعتباراتی دولتی برای ساخت پل ها به شهرداری داده می شد ولی تاکنون یک ریال دریافت نکرده ایم باز با این وجود با تمام توانمان در خدمت شهروندان عزیز هستیم .

وی در مورد کاشت درختان مثمر در سطح شهر تشریح کرد : در سنوات گذشته درختان مثمری کاشته شد ولی چون نگهداری از درختان مثمر با غیر مثمر تفاوت دارد و سالی چندین بار باید به آنها سموم تزریق شود اینکار برای برخی از شهروندان که بیماری هایی داشتند مشکلاتی را بوجود آورده بود .

شهردار مرکز استان از توسعه محدوده شهری که در اختیار شهرداری نیست چنین گفت :محدوده شهری و توسعه آن توسط راه و شهرسازی صورت می گیرد ولی معتقدیم برای گسترش شهر باید روی توانمند سازی بافت های فرسوده کار کرد و این بافت ها را نوسازی نمود .

وی با بیان اینکه در دور جدید شورا و شهرداری طرح جامع ترافیک شهری را در دستور کار قرار داده پیشرفت آن را ۷۰ درصدی خواند و اذعان داشت : تاکنون ما مجری بودیم و یکی از دهها عضو شورای ترافیک شهر یعنی مصوباتی که شورای ترافیک فرمانداری می دهد ما باید اجرا کنیم ولی با نتیجه گرفتن طرح جامع شهری قطعا با نظرات کارشناسان ما نیازی به آن مصوبات مقطعی نخواهیم داشت .

 وحید رشیدی در ابتدا و انتهای سخنانش تاکید کرد : اگر شهرداری نقاط ضعفی دارد قطعا از عملکرد بنده است زیرا همکارانم از صفر تا صد تمام توان را می گذارند اگر نقصی مشاهده می کنید از من است و به گردن همکاران من در شهرداری نیست .

مریم نظری 
 پایگاه خبری گیتی آنلاین

@gitionline
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: