پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۵۵۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
محمدرضا حافظی، رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز دعوت حق را لبیک گفت.
به گزارش گیتی آنلاین، محمدرضا حافظی که دیروز مراسم نکوداشت وی در غیابش با حضور مقامات دولتی و جمعی از نمایندگان مجلس برگزار شد به علت بیماری مدتی را در بستر بیماری گذراند.

وی ظهر امروز در سن 88 سالگی به دیار باقی شتافت.

محمدرضا حافظی در سال 1310 در شهر بروجرد در استان لرستان به دنیا آمد. پدرش حاج مصطفی حافظی موسس برق بروجرد و همچنین موسس کارخانه آرد این شهر بود. وی فعالیت‌های بسیاری در شهر بروجرد انجام داده است.

حافظی در جوانی در حوزه علمیه و همینطور مدارس معمولی تحصیل کرد، نهایتا مدتی در آلمان سکونت داشت و مدرک دکترای مدیریت را هم از دانشگاه نیوپرت کالیفرنیا اخذ کرده است. پدرش حدود 70-80 سال مدرسه‌ای علمیه در شهر بروجرد برپا کرده بود که تا به امروز نیز پا برجاست و وی به تبع پدر نیز کار مدرسه‌سازی را دنبال کرده است اما فوت فرزندش باعث وارد شدن وی به مرحله جدی مدرسه سازی بوده است.

حدود 20 سال پیش محمدرضا حافظی با تعداد انگشت شماری از افراد خیر، در کنار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع)، زمانیکه که دانش‌آموزان در مدارس سه‌شیفته تحصیل می‌کردند این کار خداپسندانه را آغاز کرد و به‌عنوان رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز به این اقدام مهم در سطح کشور پرداخت.

وی بعد از از فوت پسرش منزلی را که در منطقه جردن برای زندگی وی خریده بود، فروخت و اولین دبیرستان را در زادگاهش به نام پسرش ساخت. حافظی تا به حال 14 مدرسه در سطح کشور احداث کرده است.

نویسنده:مریم احمدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: