پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۵۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
ره‌آورد بازدید معاون اول رئیس‌جمهور از کارخانه‌ی واگن سازی تهران؛
معاون حمل‌ونقل و ترافیك شهرداری تهران با بیان اینكه نگاه ملی به متروی تهران مورد تأکید معاون اول رئیس‌جمهور قرار گرفت، از تشكیل كارگروه ویژه دولت و شهرداری تهران به‌منظور واگذاری بخشی از بدهی‌های شهرداری به دولت خبر داد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیك شهرداری تهران؛ محسن پورسیدآقایی با اشاره به بازدید روز گذشته اسحاق جهانگیری از کارخانه‌ی واگن سازی تهران گفت: افزایش بهره‌وری از ظرفیت تولید این كارخانه و خطوط متروی تهران مورد تأکید معاون اول رئیس‌جمهور قرار گرفت. 
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها ٣٦ درصد از ظرفیت خطوط متروی تهران استفاده می‌شود، تصریح كرد: به اذعان آقای جهانگیری با توجه به حجم سرمایه‌گذاری‌ای كه تاکنون برای خطوط متروی تهران صورت گرفته، استفاده‌ی ٣٦ درصدی از ظرفیت این خطوط، غیراقتصادی است چرا كه عملا ٦٤ درصد ظرفیت مترو به دلیل عدم نصب تجهیزات كافی و كمبود واگن، بلااستفاده مانده است. 
وی به لزوم رفع مشكلات مالی موجود بر سر راه توسعه خطوط و كمبود واگن مترو تأکید كرد و گفت: به‌طور حتم می‌توان از ظرفیت مترو به بهترین شكل برای حل دو مشكل عمده ترافیك و آلودگی هوا بهره‌مند شد. 
به گفته‌ی پورسیدآقایی، در این بازدید مقرر شد قرارداد خریداری ٦٣٠ دستگاه واگن مترو كه تاکنون معطل تأمین فاینانس بود از محل سهمیه قبلی فاینانس ایران و چین تأمین شود. 
معاون شهردار تهران بر تسریع تولید واگن‌های مترو تأکید كرد و گفت: همچنین مقرر شد ٢١٠ دستگاه واگن نیز به‌صورت نقدی و با استفاده از وام بانك شهر خریداری شود و برای اینكه شهرداری تهران بتواند از وام جدید بانك شهر استفاده كند، بخشی از بازپرداخت بدهی‌های شهرداری به بانک‌ها در بحث توسعه مترو به دولت واگذار شود.
وی از تشكیل كارگروه ویژه‌ای به این منظور خبر داد و اظهار داشت: مقرر شد این كارگروه زیر نظر معاون اقتصادی معاون اول رئیس‌جمهور، وزارت دارایی و بانك مركزی به‌منظور بررسی راهكارهای انتقال بدهی‌ها تشكیل شود. 
به گفته‌ی معاون شهردار تهران، بر این اساس بازپرداخت ١٠ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری به دولت واگذار خواهد شد.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: