پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۵۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۹
کیانپور:
دولت باید برای خانه دار شدن دهک های سوم تا ششم برنامه ریزی و سیاست گذاری کند و بخش خصوصی باید مجری این برنامه باشد.
مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم درود و ازنا در گفتگو با نغمه علی بیک زاده خبرنگار پارلمانی گیتی آنلاین در مورد دلیل اهمیت خانه اولی ها گفت : سالانه حدود 800 هزار ازدواج در کشور اتفاق می افتد، همچنین عده ای خودسرپرست یا مجرد به جمعیت کشور اضافه می شود که اینها هم  نیاز به مسکن پیدا می کنند. جمعا ما سالانه بین 900 هزار تا یک میلیون واحد در کشور ما نیاز داریم. 
وی در ادامه اظهارداشت: این ها بخشی از نیاز خودشان را به وسیله خانه هایی که در کشور ساخته می شود تامین می کنند که این حدود 450 هزار تا 500 هزار واحدی را شامل می شود که توسط بخش خصوصی در بازار مسکن عرضه می شود.

دهک های اول و دوم هستند که باقی می مانند و باید توسط کمیته امداد، بهزیستی و سازمان های حمایتی دیگر مثل بنیاد مسکن احداث شود.
کیانپور افزود: برای دهک های سوم تا بخشی از دهک ششم را باید دولت از طریق سیاست های حمایتی که برای بیمه، مالیات، عوارض ساخت پروانه ، نظام مهندسی و از همه مهمتر تسهیلات بانکی فراهم کند و توسط سازندگان ذیصلاح مثل انبوه سازان یا شرکت های ساختمانی ایجاد کند.
شرکت ها می آیند با توافقنامه ها و معاهداتی که با دولت می بندند با یک قیمت تمام شده مشخص مسکن را بسازند و در اختیار آن اقشار جامعه هدف خود قراردهند.   
نماینده مردم درود و ازنا تصریح کرد: حالا خیلی از زوج ها در ابتدای امر نمی توانند صاحب خانه شوند چندین سال انتظار می کشند تا صاحب خانه شوند. اینها ممکن است دو تا یا سه تا بچه هم داشته باشند و از زندگی مشترکشان پنج سال، ده سال الی پانزده سال گذشته باشد اما ما بازهم به این افراد خانه اولی می گوییم. 
وی تاکید کرد: باید کمک کنیم که واقعا با یک اعتبار مناسبی که دولت برای این موضوع تخصیص می دهد بتواند این کار را توسط بخش خصوصی انجام دهد.
اعتقاد من بر این است که دولت باید سیاستگذاری کند و بخش خصوصی مجری این برنامه باشد. 
این عضو کمیسیون عمران اضافه کرد: ما باید ظرفیت بخش خصوصی مان را جدی بگیریم و اگر این مسئله در کشور نهادینه شود و سالانه تولید یک میلیون واحد مسکونی در کشور توسط بخش خصوصی تواید شود  مطمئن باشید سی درصد از اقتصاد کشور ما راه می افتد و بیش از سیصد تا سیصد و بیست شغل مستقیم که در بخش مسکن است می تواند اشتغالزایی بسیار خوبی در کشور باشد و می شود هزار شغل غیر مستقیمی که با تولید مسکن در ارتباط هستند تحت تاثیر قراردهد؛ چرا که هر پنجاه و هفت مربع ساخت یک شغل ایجاد می کند.
وی توجه داد: شما ببینید حداقل با یک میلیون واحد چقدر شغل برای ما ایجاد می شود حداقل سالانه می توان دو میلیون شغل مستقیم و پایدار داشته باشیم.
مجید کیانپور تصریح کرد: ما حدود 400 هزار مهندس باتجربه و بسیار خوب داریم می توانیم برای آنها ظرفیت خوبی ایجاد کنیم و تلاش کنیم با راه افتادن بخش مسکن یک رونق تولید ایجاد شود و کمک کنیم که سی درصد اقتصاد کشور به حرکت درآید.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: