پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۶۰ میلیارد ریال از اسفند سال گذشته تاکنون برای مبارزه با ملخ صحرایی در سطح ۱۵۷ هزار هکتار از مراتع و مزارع این استان هزینه شده است.
گیتی آنلاین_ رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به گستردگی و پراکنش قنوات استان می‌طلبد که با مشارکت بهره برداران و افزایش اعتبارات دولتی طرح مرمت قنوات با جدیت بیش از پیش پیگیری و اجرا شود تا بهره گیری از این موهبت بزرگ که منشأ برکات بیشماری در کشاورزی استان است به شرایط مطلوب خویش نزدیک شود.

زورقی بر اهمیت بکارگیری سامانه‌های آبیاری نوین تاکید کرد و افزود: با توجه به قرار گرفتن ایران و بویژه این استان در مناطق خشک و نیمه خشک کره خاکی و مشکل کم آبی و بحران آب و از سوی دیگر افزایش روزافزون جمعیت و تأمین امنیت غذایی و محدود بودن منابع آب باید سعی شود تا از آبیاری سنتی فاصله گرفته و با آبیاری مدرن و مکانیزه ضمن صرفه جویی در مصرف آب، راندمان تولید را نیز افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه این سازمان تاکنون افزون بر ۳۳ هزار هکتار آبیاری تحت فشار در سیستان و بلوچستان اجرا کرده است افزود: هیچ محدودیتی برای اجرای سیستم آبیاری نوین در استان وجود ندارد.

وی با اشاره به اجرای طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب با لوله در دشت سیستان گفت: اجرای این پروژه بزرگ کشاورزی در شمال سیستان و بلوچستان تا کنون ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

زورقی بیان کرد: با توجه به چالش کمبود آب، تغییر الگوی کشت ضروری است به همین سبب توسعه سطح زیر کشت گلخانه‌ها به اصلاح الگوی کشت و افزایش تولید در حوزه کشاورزی کمک می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۶۰ میلیارد ریال از اسفند سال گذشته تاکنون برای مبارزه با ملخ صحرایی در سطح ۱۵۷ هزار هکتار از مراتع و مزارع این استان هزینه شده است.

وی ادامه داد: برای مبارزه با ملخ صحرایی تاکنون هیچ اعتبار استانی اختصاص نیافته است و تنها حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات ملی به این بخش اختصاص داده شده است.

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: