پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۵۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
ناصریان گفت: در جلسه هماهنگی کمیته برآورد،تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه در محل بانک مرکزی، تمامی ابهامات پرداخت تسهیلات توسط بانکهای کشور به آسیب دیدگان از سیل، اعم از کشاورزی و مسکن رفع شد و بانکها متعهد شدند سرعت روند پرداخت تسهیلات را بیشتر کنند.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ جواد ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور و دبیر کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده با اشاره به اینکه، در پی کند شدن روند پرداخت تسهیلات به سیل زدگان از سوی بانک ها و عدم ابلاغ دستورالعمل مورد نیاز از سوی بانک مرکزی به بانکها، گفت: امروز در جلسه هماهنگی که در محل بانک مرکزی با حضور معاون اقتصادی بانک مرکزی، مدیرکل اعتبارات و مدیران بانک مرکزی و با حضور اعضای هیئت مدیره ناظر بر اعتبارات بانکهایی که قدر سهم آنها در پرداخت تسهیلات مشخص شده بود و همچنین نمایندگان تام الاختیار وزارت جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن برگزار شد.

ناصریان معاون وزیر کشور افزود: در این جلسه، تمامی ابهامات پرداخت تسهیلات توسط بانکهای کشور به آسیب دیدگان از سیل اعم از کشاورزی و مسکن رفع شد و بانکها متعهد شدند سرعت روند پرداخت تسهیلات را بیشتر کنند.

دبیر کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع ابراز امیدواری کرد: با توجه به جلسه امروز، تسهیلات ۵ هزار میلیارد تومانی مقرر شده از سوی دولت برای پرداخت از طریق نظام بانکی به سیل زدگان، قراردادهای آن ظرف ۲تا۳ هفته منعقد شود و به مرور با پیشرفت فیزیکی کار، پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: البته بانکها پرداخت معیشتی به سیل زدگان را آغاز کرده‌اند اما در حوزه تسهیلات مسکن این روند به کندی انجام می شد.

ناصریان اضافه کرد: پرونده های تسهیلات مسکن تشکیل و مدارک اخذ شده بود اما پرداخت ها موکول به دستورالعمل بانک مرکزی شده بود که با جلسه امروز روند پذیرش پرونده ها و پرداخت ها سرعت خواهد گرفت.

وی افزود: براساس دستور وزیر کشور مقرر شد این جلسه با نظام بانکی کشور تشکیل و تمام ابهامات بانکهای عامل در خصوص پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان از سیل رفع شود.

ناصریان با بیان اینکه این جلسه بسیار مهم بود، تصریح کرد: در این جلسه تمام ابهامات بانکهای عامل در خصوص نحوه پرداخت تسهیلات همچون چگونگی اخذ کارمزد تسهیلات، نحوه ضمانت زنجیره ای، اهلیت مشتری و ابهامات موجود دیگر در نظام بانکی رفع شد.

دبیر کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع همچنین عنوان کرد: تفاهمی با وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو و همچنین سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در خصوص تامین منابع مورد نیاز جهت تسریع بازسازی زیرساختهای معابر شهری و روستایی کشور در کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه انجام شده است  که پس از تصویب در هیئت وزیران اجرایی خواهد شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: