پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
در اجلاس شانگهای؛
رئیس جمهور چین در اجلاس شانگهای بر ایجاد جامعه جهانی با سرنوشت مشترک تاکید کرد

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین روز جمعه 14 ژوئن در نوزدهمین نشست شورای سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای گفت که باید اساسنامۀ سازمان همکاری شانگهای و اهداف و اصول تعیین شده در پیمان همکاری دوستانۀ درازمدت بین کشورهای همسایه رعایت شود تا ضمن افزایش اعتماد سیاسی و گسترش پشتیبانی از یکدیگر، شرایط مطلوبتری برای تعمیق همکاری دو جانبه و چند جانبه به وجود آید تا یک جامعه با سرنوشت مشترک فشرده تر در سازمان همکاری شانگهای ایجاد شود.

سازمان همکاری شانگهای طی 18 سال توسعه به سازمانی برخوردار از بیشترین جمعیت و بزرگترین مساحت تبدیل شده که در راستای تحقق صلح و توسعه جهان و حفظ برابری و عدالت جهان تلاش می کند. در حال حاضر، اوضاع جهان بسیار بغرنج به نظر می رسد. از یک سو، گرایش یک جانبه گرایی و محافظه کاری هویدا شده، رشد اقتصادی جهان و قواعد بین المللی با چالش جدی مواجه است و توسعه سازمان نیز با عوامل مبهم بسیاری روبرو شده است. از سوی دیگر، گرایش چند قطبی جهان و جهانی شدن اقتصاد غیرقابل جلوگیری است، انقلاب فناوری جدید و اصلاح صنایع فرصت توسعۀ جدیدی برای سازمان به همراه آورده است. در مقابل چنین وضعیت بی سابقه ای چگونگی برخورداری سازمان همکاری شانگهای از فرصت و رویارویی با چالش، به مشکلات عصر تبدیل شده است که سازمان همکاری شانگهای باید در نقطۀ توسعه جدید به آن پاسخ دهد.

از 6 سال پیش رییس جمهوری خلق چین در صحنه های مختلف جهان همواره گسترش «روحیۀ شانگهای» را مکرراً مطرح می کرد. می توان گفت، «روحیۀ شانگهای» واژۀ کلیدی شی جین پینگ در نشستهای مختلف سازمان بوده است. چرا که روحیه شانگهای مبنی بر اعتماد متقابل، سود متقابل، برابری، رایزنی، احترام به تنوع تمدنها و جستجوی توسعۀ مشترک کلید حفظ نیروی حیاتی و نیروی محرکۀ قوی در همکاری این سازمان است. «روحیه شانگهای» نیز اصول حل مشکلات عصر و کنار زدن ریگها در زمان گذشته، امروز و آینده است.

با هدایت «روحیه شانگهای»، سازمان همکاری شانگهای با وابستگی و همکاری نیروی جدیدی کسب خواهد کرد و از توسعۀ بزرگتری برخوردار خواهد شد، مردم از توسعۀ سازمان نیز احساس امنیت و سعادتمندی بیشتری خواهند کرد و توسعۀ جهان نیز باثباتتر خواهد شد. 

نویسنده:مهدی زال زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: