پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۶۴۲
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
با تصمیم هیات مدیره انجمن مدرسان خانه تئاتر صورت گرفت
احمد دامود عضو افتخاری انجمن مدرسان تئاتر شد.
هیات مدیره انجمن مدرسان خانه تئاتر می کوشد با ایجاد بستری برای عضویت و گرامیداشت استادان پیشکسوت تئاتری ، زمینه را برای آموزش مستقیم از تجربه های ماندگار این بزرگان در قالب کارگاه هایی ویژه و همفکری صنفی و بهره از تجربه های جهانی ایشان ، در برنامه های سالیانه انجمن مدرسان قرار دهد.
در این زمینه استاد احمد دامود به عنوان نخستین عضو افتخاری و افتخار مدرسان تئاتر به نسل دانشجویان امروز معرفی می شود.
استاد دامود همواره عمر خود را صرف آموزش تئاتر و به ویژه بازیگری در مراکز آموزشی ایران و آمریکا کرده و هنرمندان بسیاری را در زمینه هنرهای نمایشی پرورش داده است. وی افزون بر آموزش دانشگاهی ، به طور غیرمستقیم آموزش تخصصی بازیگری را از طریق نگارش یا ترجمه آثاری ارزنده ، ماندگار و کاربردی بر دوش داشته است. 
احمد دامود متولد ۱۳۱۸ است که در ایران به تحصیل در رشته های تئاتر و روانشناسی پرداخت و در آمریکا رشته های آموزش تئاتر ، تلویزیون و سینما را گذراند. وی از سال ۱۳۳۸ تا ۱۳۴۸ در تئاتر ، رادیو و تلویزیون ایران به کار علمی در رشته ی خود اشتغال داشت و سپس ضمن ادامه ی تحصیل در آمریکا به کار در مجموعه ی تئاتری Arena Stage و موسسات هنری دیگر و نیز تدریس در این رشته پرداخت. او در ایران و آمریکا در بیش از بیست اثر هنری به عنوان بازیگر به اجرای نقش پرداخته ، پانزده نمایشنامه را کارگردانی کرده و دو فیلم کوتاه نیز ساخته است.
کتابهای تخصصی "خلاقیت بازیگری ، تکنیک بازیگری استلا ادلر ، اصول کارگردانی تئاتر ، بازیگری و کارگردانی در تئاتر و سینما ، بازیگری و پرفرمنس آرت ، بازیگری متد ، کار عملی بازیگر ، درباره ی کارگردانی فیلم و بازیگری حرفه ای" از جمله کتابهای تالیفی و ترجمه های وی به شمار می آید.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: