پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۵۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
عبداللهی رییس اتحادیه صنایع دستی:
بخش خصوصی موفق در بازارسازی فروش و صادرات صنایع دستی به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین به مناسبت روز جهانی صنایع دستی مراسم تقدیر از هنرمندان و بازارسازان حوزه صنایع دستی با همت شرکت تلفیق هنر در تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تهران برگزار شد.

 در این مراسم سید محمد عبداللهی رییس اتحادیه صنایع دستی با ابزار تاسف از وضع معیشت هنرمندان گفت: متاسفانه هنرمندان شرایط شان هر روز بدتر می شود و امروز تنها حمایت از هنرمندان، تضمین بازار فروش تولیدات آن‌هاست.

 رییس اتحادیه صنایع دستی با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبرى در زمينه توليد صنايع دستى و حمایت از شرکت های موفق در این زمینه مانند چون تلفیق هنر باستان و تلفیق مینا و خاتم هوشمند و  قانونی بودن آن ها بیان داشت: درمورد هنر صنایع دستی حرف‌های بسیاری طی سالیان گذشته زده شده است اما عملا کاری انجام نشده و باز هم بخش خصوصی توانسته در این راه پیش قدم و موفق باشد.

 وی افزود: برای رسیدن به این هدف ملی و فرموده مقام معظم رهبری برنامه ای نیاز است که اولین قدم، تولید آرشیو ملی هنرمندان می باشد تا با معرفی و ثبت هنرها هنرمندان بتوانیم به شناخته شدن صنایع دستی ایرانی کمک کنیم. 

 عبداللهی با اشاره به لزوم برند سازی در زمینه فروش آثار هنر دستی تصریح کرد: دومین اقدام که باید انجام داد ، برند سازی است. در دل برندسازی باید برای مردم فرهنگ سازی کرد. مردم باید به این فرهنگ برسند که یک هنر دستی در تمام کشور های دیگر دارای ارج و قرب بسیاری است . چرا مردم باید از ماشین مازراتی و ابزار های خارجی و برندهای غیر ایرانی برای تشخص و فخرفروشی استفاده کنند و چرا مردم ما نباید با آثار فاخر ایرانی فخرفروشی کنند؟ 

 وی با بیان این مطلب که صنایع دستی باید بر اساس نیاز روز تولید شود گفت: ما هنرمندی را حمایت نمی کنیم مگر آنکه 10 هنرمند نوپا را آموزش داده باشد و همچنین در صنایع دستی آن باید نوآوری باشد . به گونه ای که رویکرد کاربردی را در آثارش مشاهده کنیم. صنایع دستی باید باب سلیقه روز باشد ما نه تنها شرکت تلفیق هنر باستان را بلکه هر فرد شخصی و حقوقی را که حامی صنایع دستی باشد مورد حمایت قرار خواهیم داد. 

 رییس اتحادیه صنایع دستی تصریح کرد: یکی از شاخصه‌های کارگاه‌های صنایع دستی این است که با اندک سرمایه ای می توان آن را تجهیز کرد لذا باید بر اساس توانمندی هر استان بتوانیم اشخاصی را تربیت کنیم تا بر اساس سلیقه روز اقدام به تولید کالا کنند و این کالا را به سایر کشورها نیز صادر کنیم.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: