پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
محمدجواد جمالی نوبندگانی:
اسرائیل و برخی کشورهای منطقه ترامپ را به ایجاد تشنج در منطقه ترغیب می کنند.

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفتگو با نغمه علی بیک زاده خبرنگار پارلمانی گیتی آنلاین درباره انفجار دو نفتکش در دریای عمان گفت:  ما معتقدیم که برخی کشورهای منطقه به پشتیبانی اسرائیل اینها کشان کشان به کمک پولشان دنبال این هستند که ترامپ را به تشنج در منطقه بکشانند. همانطور که می بینید الان اسرائیل در پشت صحنه قراردارد و موضعگیری خاصی نکرده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: به طور مشخص آقای بن سلمان و حکام بحرین و نتنایاهو از این نمونه هستند . اینها پول می دهند، خرج می کنند و جالب هم هست که سناریوهای بسیار عجولانه ای می نویسند. 
این نماینده مجلس شورای اسلامی توجه داد: شما ببینید نخست وزیر ژاپن اینجاست، آیا ایران می آید آن کشتی را می زند؟ یا این که می آیند عکس می گیرند.
 این صحبت ها آدم را یاد آقای کالین پاور می اندازد که خودش هم گفت من در مورد عراق دروغ گفتم یا نخست وزیر انگلیس که گفت خدا ببخشد من را که من دروغ گفتم در مورد مسائل ایران و عراق .
نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی نتیجه گیری کرد: بنابراین ما معتقدیم که این ها به دنبال تنش هستند و فکر می کنند که اگر تنش وجود داشته باشد به نفع آنهاست.
وی یادآوری کرد: این ها همان کسانی بودند که زمانی که آقای اوباما با ایران برجام را امضا کرد به شدت ناراحت بودند چون این ها خودشان را وابسته به امریکا می دانند توی بغل او می دانند می گویند ثبات ما و حاکمیت این خانواده پادشاهی با امریکاست. امریکا خودش هم اعلام کرد اگر ما نباشیم، شما ظرف دو هفته نابودید. همین برداشت هایی که واقعیت هم دارد باعث شده که آنها دست به یک اقداماتی بزنند. 
جمالی توصیه کرد: به نظر من هم بن سلمان و هم بن زائد خیلی هم جوان هستند . فکر میکنم این ها زمان جنگ اصلا به دنیا نیامده بودند بنابراین باید بروند و تاریخ را بخوانند و من پیشنهاد میکنم که از بزرگترهاشون یک مقداری مشورت بگیرند این همه بر طبل جنگ نکوبند چرا که آزموده را آزمودن خطاست. 
عضو کمیسیون امنیت ملی در مورد قصد جنگ طلبی امریکا گفت: در نهایت هم دیدیم که سرپرست وزارت دفاع امریکا اعلام کرد ما در این مسائل دنبال اجماع جهانی اعلام جنگ علیه ایران هستیم و دیدید که فقط دو کشور حمایت کردند انگلیس و عربستان. هر دو هم نه براساس استدلال و منطق. وزیر خارجه انگلیس گفت امریکا دوست ماست و عربستان هم گفت ما رهرو امریکا هستیم. 
جمالی نوبندگانی اظهار تاسف کرد و گفت: واقعا باید برای این استدلال سیاسیون دنیا گریه کرد.
محمدجواد نوبندگانی اظهارداشت: قطعا ما همیشه گفتیم که ایران کشوری نیست که قابل چشمپوشی باشد. 
وسعت، جمعیت، منابع، مولفه های قدرت و حضور مثبت ایران در منطقه را باید مورد توجه قراردهند.
جمالی یادآوری کرد: ببینید ما در همین امارات عربی متحده مدرسه ساختیم بیمارستان برایشان ساختیم. آن موقع که هیچ چیز نداشتند. پارک ساختیم. ما الان برای کشوری مثل قطر همسایه نوثری هستیم که خودشان هم اعلام کردند تمام راه های آبی، خاکی و آسمانی برایشان بسته است به جز ایران .
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی متذکر شد: همین کشورها تا چندی پیش با ما مخالفت می کردند. همین کشور ها با صدام بودند مگر کویت با عراق نبود؟ مگر بندر الاحمدی خودش را در اختیار عراق نگذاشت؟ بوبیان رو ... ولی دیدید که ما بعد از این که کویت اشغال شد چقدر ما از آنها حمایت کردیم.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: