پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۵۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴
برای نخستین بار در کشور؛
مشعل بدون دود برای نخستین‌بار در کارگاه مرکزی مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین‌آلات فرآیندی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ساخته شد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از وزارت نفت، خسرو محسنی، معاون تعمیرات مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین‌آلات فرآیندی گفت: این مشعل به درخواست شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون برای نصب در واحد بهره‌برداری شماره ۲ اهواز ساخته شد. این مشعل از نظر ارتفاع، وزن و طراحی فنی و مهندسی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که ساخت چنین سازه‌ای در کارگاه مرکزی اهواز سابقه نداشته است و برای نخستین‌بار انجام شد.

معاون تعمیرات مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین‌آلات فرآیندی با بیان این‌که تاکنون مشعل‌های زیادی در کارگاه مرکزی اهواز ساخته شده است، افزود: مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری اهواز -۲ دارای ارتفاع ۳.۷۰ متر، وزن ۱.۵ تن و نازل‌های خاص برای حذف کربن نسوخته (دوده) است.

محسنی ادامه داد: این مشعل در مدت زمان ۲۰ روز در کارگاه مرکزی اهواز ساخته و آماده نصب شد که از این نظر یک رکورد به شمار می‌آید. مشخصات فنی و مواد اولیه این مشعل از سوی شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز کارون تأمین و ساخت و بازرسی فنی از سوی مدیریت تعمیر تجهیزات و ماشین‌آلات فرآیندی و با همکاری شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز کارون انجام شد. مشعل بدون دود به‌منظور بهسوزی مشعل و کاهش آلاینده‌های هوا مطابق با استانداردهای زیست محیطی طراحی و ساخته شده است. نمونه‌ای از این مشعل پارسال از سوی یک شرکت سازنده داخلی ساخته و در واحد بهره‌برداری شماره ۳ اهواز نصب شد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: