پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۵۷۵۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
مراسم واگذاری مینی بوس های تولیدی شرکت ایران خودرو دیزل که روز دوشنبه27خرداد ماه 98 در ایران خودرو دیزل با حضوردکترجمالی نژاد رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریها و مدیرعامل ایران خودرو دیزل برگزار شد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور، مدیرعامل اتحادیه در مراسم واگذاری مینی بوس های تولیدی شرکت ایران خودرو دیزل که روز دوشنبه27خرداد  ماه 98  در ایران خودرو دیزل با حضور جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریها و مدیرعامل ایران خودرو دیزل برگزار شد، اظهار نمود: امروز ۱۰۰۰ دستگاه مینی‌بوس وارد چرخه ناوگان حمل و نقل می‌شود که از این تعداد ۳۰۰ دستگاه مینی‌بوس به شهر تهران اختصاص یافته است.

محسن مسلم‌خانی در حاشیه واگذاری 1000 دستگاه مینی‌بوس شهری اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای واگذاری این مینی‌بوس‌ها به شهرداری‌ها و یا شخصیت‌های حقیقی و حقوقی تسهیلاتی را پرداخت می‌کنیم تا خدمات بهتری در شهرها در حوزه حمل و نقل عمومی و مینی‌بوس به شهروندان داده شود.

وی افزود: به منظور تأمین این مینی بوسها قراردادی با پست بانک منعقد گردیده است  که 150میلیون تومان تسهیلات بانکی برای واگذاری این مینی‌بوس‌ها در نظر گرفته‌ایم و کارمزد آن  18 درصد است که 9 درصد آن یارانه و 9 درصد دیگر برعهده متقاضی است.

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این مینی‌بوس‌ها تولید داخل و توسط شرکت‌های ایران‌خودرو، گروه بهمن و سبلان‌خودرو ساخته شده است و امیدواریم تا آبان‌ ماه این 1000 دستگاه مینی‌بوس به شهرهای متقاضی داده شود و در این خصوص نیز محدودیتی نگذاشته‌ایم.

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که چه تعداد از مینی‌بوس‌ها در کشور فرسوده هستند، گفت: بیش از 50 هزار دستگاه مینی‌بوس در سطح کشور تردد می‌کند که حدود 60 درصد آنها فرسوده هستند و باید از رده حمل و نقل عمومی خارج شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سال 98 سال رونق تولید نام گذاری شده است، ما با واردات مینی‌بوس‌های دست‌دوم مخالف هستیم و همان هزینه را می‌توان به کارخانه‌های داخلی بدهیم تا نسبت به تولید مینی‌بوس و اتوبوس اقدام کنند.

جمالی‌نژاد نیز در این مراسم با اشاره به فرسوده بودن بالای 60 درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی شهری از آمادگی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای رایزنی با شرکت‌های داخلی و شهرداریها به منظور تامین مالی خودروهای عمومی مورد نیاز شهرداری‌ها با توجه به ظرفيت ها و احکام قانون بودجه و سایر روش‌های مالی خبر داد.

وی با اشاره به اینکه مینی‌بوس در شهرهای کوچک و میانی بسیار جواب می‌دهد، گفت: بایستی تدابیری اندیشیده شود که رونق و پویایی در این مجموعه به چشم بخورد.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: