پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۸۲۸
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
وحید رشیدی گفت: میخواهم در برابر اصحاب رسانه و دهها دوربین و قلم از خودم دفاع کنم


وحید رشیدی گفت: عضو شورای شهر به من تهمت زده مبنی بر اینکه اوراق قرضه را غیرقانونی فروخته ام این تهمت در کمپین های بی هویت دست به دست چرخید و تشویش اذهان عمومی کرد و مردم را نسبت به شهرداری بی اعتماد ساخت؛ جایی نبود از خود دفاع کنم اکنون در برابر اصحاب رسانه استان و دهها دوربین و قلم می خواهم از خودم دفاع کنم تا به اطلاع مردم فهیم شهر خرم آباد هم برسد .

وی ادامه داد: اوراق قرضه یا اسناد خزانه یک اوراقی است که توسط دولت منتشر می شود با یک سازوکار مالی خاص خودش در مجلس ، هیئت دولت و سازمان ها؛ یعنی نحوه ی انتشارش قانون دارد ، نحوه فروش آن هم قانون دارد و به چه سبکی به فروش برسد آن هم قانون خاص خودش را دارد .

شهردار مرکز استان شفاف تر بیان کرد : در سال ۹۶ به شهرداری ها قانونی ابلاغ شد که چنانچه از دستگاه دولتی طلب عوارضات و جرائم ابنیه دارید (مانند عوارضاتی که از شهروندان می گیریم ) و آن دستگاه پول ندارد به شهرداری پرداخت کند می تواند اسناد به شما بدهد اسنادی با زمانبندی دوساله، سه و چهار ساله که شماره بندی هم دارند .

وی تشریح نمود : آن زمان شهردار وقت توافق کرده و از چند دستگاه بجای پول نقد اوراق قرضه گرفته ؛ این اسناد دو یا سه سال باید بمانند تا وصول شوند ولی دولت ، بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی سازوکاری گذاشته که شهرداری ها فقط می توانند اجازه فروش از شورا بگیرند ولی به چه ترتیب بفروشند و کجا ببرند بفروشند و با چه نرخ تنزیلی که زیر قیمت می شود به فروش برسانند مختار هستند .

وحید رشیدی خاطرنشان ساخت: وقتی قرار است سه سال دیگر اوراقی وصول شود خب مسلما اکنون به بازار ببری زیر قیمت از شما خریداری و یک بخشی را به عنوان تنزیل نگهداری می کنند؛ دولت و بانک مرکزی و مجلس گفته فقط اجازه بگیر و بفروش .

ما علاوه بر اینکه اجازه گرفتیم و گفتیم می خواهیم بفروشیم تنزیل قیمت را هم به آنان گوشزد کردیم در صورتی که نیاز هم نبود بیان کنم زیرا در تمام بخش نامه ها و قانون ها در نامه شماره  ۴۱۶۸۳ وزارت کشور به ما ابلاغ کرده که شما می توانید بر اساس تنزیل بفروشید؛ این بخش دیگری از سخنان وحید رشیدی است .

شهردار خرم آباد تاکید کرد : ما اجازه شورا را با رای اکثریت بدون مخالف گرفتیم حتی توضیح دادیم که داریم می بریم بفروشیم با تنزیل و زیر قیمت بازار است حال عضو شورا در رسانه ها فریاد زده که وحید رشیدی اوراق قرضه را مخفیانه در تهران بفروش رسانده .

وی اظهار داشت : به این عضو شورای شهر همین جا عرض می کنم که فروش اوراق قانون دارد ، ما باید در بورس و فرابورس تحت نظر بانک مرکزی ثبت نام کنیم ، هرگز طرف معامله را هم نمی بینیم بلکه بورس آن روز اعلام میکند که مثلا ۲۰ یا ۳۰ درصد تنزیل دارد خریدار میخرد و پول به حساب بورس می رود و طی مراحلی به حساب شهرداری واریز می شود .

وحید رشیدی اذعان داشت : تمام این مراحلی که ذکر کردم در مورد فروش اوراق نقطه به نقطه انجام گرفته ؛ وقتی سخنان عضو شورای شهر در رسانه های مخالف مدیریت شهری و کمپین های غیرقانونی دست به دست شد دستگاه های نظارتی که خبر از ماجرا داشتند اصلا ورود نکردند و حتی سوالی نپرسیدند و دستگاه هایی که نمی دانستند بررسی کردند و جواب هم گرفتند .

شهردار مصمم مرکز استان صادقانه گفت : در جلساتی که با دستگاه های نظارتی و شورا مطرح شد این عضو شورای شهر جواب خود را دریافت کرد ولی باز چرا و به چه علت دوست دارند مدام برای شهرداری حاشیه درست کنند این را رسانه ها تفسیر کنند ببینند مشکل با بنده دارند یا می خواهند کارهای شهرداری که همان کارهای مردم است راه نیفتد.

در پایان مصرانه می گویم این عضو شورای شهر به بنده تهمت زده و موجب بی اعتمادی مردم به شهرداری را فراهم نموده ؛ به عنوان شهردار از حق خود نخواهم گذشت و این عضو شورای شهر باید یک جایی پاسخگو باشد زیرا وقتی مردم به شهردار بی اعتماد شوند هم شهر ، هم مردم و شهرداری ضرر خواهند کرد .

مریم نظری
پایگاه خبری گیتی آنلاین
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: