پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۸۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۹
رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا بر لزوم کاهش تنش در وضعیت بین ایران و آمریکا تاکید کرد و گفت که مقام های ایالات متحده به ویژه آنهایی که رئیس جمهوری را تشویق می‌کنند بدانند که هیچ مجوزی از سوی کنگره برای جنگ با ایران ندارند.
به گزارش گیتی آنلاین، آدام شف عصر جمعه در گفت وگو با شبکه خبری سی بی اس درباره هرگونه پاسخ به حادثه سرنگونی پهپاد پیشرفته آمریکایی که به حریم هوایی جمهوری اسلامی نفوذ کرده بود، افزود: ما باید مطمئن شویم که این یک پاسخ بین المللی است که از آزادی ناوبری محافظت می‌کند.

وی ادامه داد: اینکه مطمئن شویم هرچه انجام می‌دهیم، تنش‌ها را افزایش نمی‌دهد و به سمت یک اشتباه محاسباتی هدایت نمی‌کند. از این رو، فکر نمی‌کنم که مردم بایستی گریبان رئیس جمهوری را به خاطر صبر برای فکر کردن در این باره بگیرند.

عضو ارشد دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا توضیح داد که ما باید مطمئن شویم در هیچ طرفی، اشتباه محاسباتی وجود ندارد و به طور سهوی در یک جنگ بی پایان با ایران قرار نمی‌گیریم. بنابراین فکر می‌کنم این مساله باید یک پاسخ بین المللی داشته باشد.

شف یادآورشد که ما نیازمند کاهش تنش در این شرایط هستیم و این برای مقام‌های آمریکا به ویژه آنهایی که رئیس جمهوری را تشویق می‌کنند، بسیار اهمیت دارد که بدانند هیچ مجوزی برای جنگ با ایران از سوی کنگره ندارند.

پهپاد گلوبال هاوک بامداد پنج شنبه بدون توجه به هشدارهای رادیویی یگان دفاعی ایران، به حریم هوایی جمهوری اسلامی نفوذ کرد که با پاسخ این یگان روبه رو شد.

جمهوری اسلامی ایران همچنین در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای امنیت تاکید کرد این حادثه در حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران رخ داده و اسناد و مختصات مربوطه هم ضمیمه شده است.

جنگ طلب‌های حاضر در کاخ سفید از سال گذشته تا کنون به دنبال خروج یکجانبه و غیرقانونی از برجام، در پی آن هستند که با افزایش تنش‌های منطقه‌ای، جنگی خود ساخته را علیه ایران طراحی کنند اما این رفتار آنها که عمدتاً نشأت گرفته از خصومت‌های "تیم ب" با جمهوری اسلامی ایران است، مورد اقبال اعضای کنگره و همچنین متحدان آمریکا قرار نگرفته و همگی نسبت به هرگونه افزایش تنش با ایران هشدار داده‌اند.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: