پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۵۸۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: تاکنون ۷۰۳ هکتار از اراضی کشاورزی استان به شکل مجاز تغییر کاربری پیدا کرده و برای اجرای طرح های اقتصادی واگذار شده است.
به گزارش گیتی آنلاین پرویز عبدی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: واگذاری این اراضی برای اجرای طرح‌های کشاورزی مختلف اقتصادی از قبیل دامپروری، مرغداری و طرح های غیرکشاورزی مانند احداث واحدها و کارگاه‌های صنعتی و نیروگاه های خورشیدی و بادی، در قالب طرح طوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه هرپونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی به جز در مواردی که مجوزهای لازم در چارچوب قانون صادر شده باشد ممنوع است، یادآور شد: اراضی واگذار شده از جمله اراضی درجه دوم کشاورزی بوده و بنا به ضرورت برای اجرای طرح های اقتصادی و اشتغالزا و در چارچوب قانون واگذار شده اند.
این مسئول گفت: با بهره‌برداری از طرح‌هایی که در این اراضی اجرا شده اند، زمینه اشتغال برای بیش از ۵۰۰ نفر شده است.
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی قزوین در ادامه گفت: همچنین از ابتدای سالجاری تاکنون میزان تخصیص اراضی ملی از سوی اداره کل منابع طبیعی بیش از ۳۳۶ هکتار است که در ماه‌های آینده تصویب و عقد قرارداد طرح‌های جدید (زیتون کاری، پسته کاری) نیز انجام می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی با هماهنگی و برنامه ریزی مناسب در راستای تسهیل و تامین زمین مورد نظر جهت سرمایه‌گذارانی که دارای اهلیت کافی برای اجرای طرح هستند اقدام می‌کند.
این مقام مسئول تاکید کرد: واگذاری اراضی ملی جهت اجرای طرح‌های اشتغالزا و تولیدی در استان از اولویت‌های کاری سازمان جهاد کشاورزی است.
عبدی اضافه کرد: امکان فسخ قرارداد و استرداد اراضی در صورتی که طرح در موعد مقرر به بهره برداری نرسد نیز از شرایط واگذاری اراضی ملی به طرح‌های تولیدی و صنعتی است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: