پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۸۶۷
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سرنگونی پهپاد آمریکایی متعرض به خاک کشور، نشانه تیزبینی و درایت جمهوری اسلامی ایران است.
به گزارش گیتی آنلاین، «علی نجفی خوشرودی» روز شنبه ضمن محکوم کردن تعرض پهپاد آمریکایی به حریم ایران اظهار داشت: این اقدام آمریکا نقض حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران است و اقدام سپاه پاسداران در سرنگونی این پهپاد نشان از تیزبینی و درایت ایران دارد.

وی تصریح کرد: طبق مقررات بین المللی هیچ کشوری نمی‌تواند حریم هوایی دیگر کشورها را نقض کند، در این صورت کشوری که حقوق آن نقض شده حق دفاع از خودش را دارد، این یعنی دقیقاً اقدامی که نیروهای نظامی ما در مقابل پهپاد آمریکایی انجام دادند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی درباره استفاده آمریکا از پایگاه‌های هوایی دیگر کشورها برای منافع شخصی خود گفت: استفاده از خاک یا سرزمین کشورهای همسایه تحقیر آن کشورها و سوء استفاده از سرزمین آنها است.

نجفی خوشرودی افزود: اصل حسن همجواری و احترام به تمامیت ارضی باید از سوی دیگر کشورها رعایت شود، از همه جهت این مداخله آشکار است که موجب پیچیده شدن مسائل خواهد شد و ایران می‌تواند در این مورد به مجامع بین المللی شکایت کند.

وی درباره اظهارات یکی از مقامات آمریکایی مبنی بر فتوشاپ بودن تصاویر ایران در مورد انهدام پهپاد آمریکایی گفت: فکر نمی‌کنم کشوری بخواهد اقتدار نظامی و دفاعی خود را به این سادگی به حراج بگذارد و در منظر افکار عمومی جهان با این گونه روش‌ها این اقتدار را به چالش بکشاند، این اقدامات آمریکایی‌ها یک تلاش تبلیغاتی برای خنثی کردن و کم اثر کردن توان دفاعی ایران است.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد پنج شنبه ۳۰ خرداد از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی، حین تجاوز به حریم هوایی ایران خبر داد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در نخستین ساعات بامداد امروز یک فروند هواپیمای جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.
خبرگزاری «رویترز» به نقل از کاپیتان «بیل اوربان» سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده «سنتکام» هدف قرار گرفتن یک پهباد آمریکایی را تأیید کرد. با این حال این افسر نیروی دریایی آمریکا مدعی شد که این هواپیمای بدون سرنشین در حریم ایران پرواز نمی‌کرده است. این ادعا با به نمایش گذاشته شدن قطعات و لاشه پهپاد جاسوسی آمریکایی و مستندات محل سقوط آن از سوی سازمان نقشه برداری رنگ باخت.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: