پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۹۴۳
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه گذاری مردمی را تصویب کردند.
به گزارش گیتی آنلاین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۳۶ رای موافق، ۳۲ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از ۲۰۲ نماینده حاضر با کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه گذاری مردمی موافقت کردند.

نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مخالفت با کلیات این طرح ۶ ماده ای گفت: بیشترین اشتغال در منابع پایین دست پتروشیمی هاست و در این طرح هیچ نشانی از آن دیده نمی شود، متاسفانه درآمد ما وابسته به نفت است و این طرح وابستگی به اقتصاد نفتی را ادامه می دهد.

وی افزود: بهتر بود این طرح در کمیسیون مشترک صنایع و معادن، برنامه و بودجه، اقتصاد و عمران بررسی می شد این طرح بسیار ناقص و به ضرر تولید کشور است.

کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا در مموافقت با کلیات این طرح گفت: این طرح نشات گرفته از قوانین بالادستی است، ما سوابق قانونی درباره سرمایه گذاری مردم در بخش پالایشگاه های نفتی و نفت خام را داریم، در قانون برنامه پنج ساله پنجم، قانون اصل ۴۴ و قانون برنامه ششم توسعه بررسی و به آن اشاره شده است.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم به اقتصاد کشور در بخش خصوصی و همچنین تعاونی ها و جذب نقدینگی به سمت تولید کمک کنیم با این طرح موافقت کنید.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: