پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۵۹۸۳
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
به مناسبت ۲۳ ژوئن روز جهانی زنان بیوه
دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت ۲۳ ژوئن روز جهانی زنان بیوه، خواستار تجدید تعهد همگان برای حمایت از زنان بیوه شد.
به گزارش گیتی آنلاین، مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش روز یکشنبه در پیام خود آورده است: روز جهانی زنان بیوه، ما را دعوت می‌کند تا در مورد وضعیت سخت اقتصادی و آسیب پذیری فزاینده ای تأمل کنیم که این زنان مستضعف می‌توانند با آن روبرو شوند.

در پیام دبیر کل سازمان ملل متحد آمده است: در نبود حمایت‌های قانونی و اجتماعی، درآمد و پس انداز زنان بیوه معمولاً به قدری کم است که نمی‌تواند آنان را از فقر نجات دهد. حتی در کشورهایی با مستمری بازنشستگی نسبتاً خوب، احتمال اینکه زنان در سنین بالا دچار فقر شوند به مراتب بیشتر از مردان است. خدمات اجتماعی برای زنان مسن بیوه که تنها زندگی می‌کنند یا نیاز بیشتری به خدمات نگهداری از سالمندان دارند بسیار مهم هستند.

گوترش در این پیام افزود: در بسیاری از کشورها، حقوق ارثی زنان بیوه با مردان یکسان نیست بدین معنی که ممکن است آنان از حق در اختیار داشتن زمین، دارایی و یا حتی دسترسی به فرزندانشان محروم شوند. حتی جاهایی که قانون تبعیض قائل نمی‌شود، این حقوق باید به طور برابر بکار برده و عملی شوند. بعلاوه، کم توجهی، بد رفتاری و خشونتی را که زنان بیوه در برخی جوامع متحمل می‌شوند، از قبیل سو استفاده یا آزار و اذیت جنسی یا ازدواج مجدد اجباری، باید مورد بررسی قرار گیرد، از جمله مقابله با هنجارهایی که از آنها برای توجیه خشونت و اقدامات فرهنگی تبعیض آمیز استفاده می‌شوند.

دبیر کل سازمان ملل متحد در این پیام یاد آور شد: در هنگام جنگ و حوادث طبیعی، زمانی که تعداد زنان بیوه افزایش می‌یابد، فقدان و آوارگی، آسیب پذیری آنان را تشدید می‌کند و حمایت‌های قانونی و اجتماعی معمولاً کم رنگ و وضعیت زنان بیوه بسیار حاد است.

وی در این پیام افزود: اجازه دهید در این روز جهانی، بدون در نظر گرفتن سن، مکان یا نظام حقوقی، تعهد خود را برای حمایت از همه زنان بیوه دوباره تجدید و اطمینان حاصل کنیم که آنان نادیده انگاشته نشوند.
نویسنده:اکرم سادات حسینی شبستری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: