پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۲۶۰۳۱
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
با هدف کشف و شناسایی و بهره‌برداری از معادن ایران صورت می گیرد
پروژه ملی «ایران سرزمین جواهر» با هدف کشف و شناسایی و بهره‌برداری از معادن ایران اجرایی می‌شود.
به گزارش پروژه بین‌المللی « ایران ، سرزمین جواهر»  ، محمدرضا مدحی مالک هلدینگ rgs در نشست خبری پروژه ملی ایران سرزمین جواهر گفت: پروژه ملی «ایران سرزمین جواهر» بدون مشارکت مردمی، وام بانکی یا هر قرض دیگری اجرا خواهد شد. مهم‌ترین ثروت ما نیروی انسانی‌مان است.
وی افزود: هرگز با هیچ بانک داخلی یا خارجی وارد مذاکره نخواهیم شد و برنامه‌ای برای ورود به بورس نیز نداریم. 
 عسکری؛ جانشین هلدینگ rgs گفت: پروژه ملی «ایران سرزمین جواهر» یک پروژه تحولی و ارزش آفرین است که اجرای آن موجب محرومیت زدایی و فقرزدایی خواهد شد.
وی ادامه داد: صنعت جواهر در سه دهه گذشته موجب رونق بسیار در کشورهای جنوب شرق آسیا به خصوص  هند و تایلند شده است. این شرکت نیز از این مدل الگوبرداری کرده و پایه و بنای پروژه «ایران سرزمین جواهر» گذارده شده است.
عسکری تصرح کرد: یکی از  اهداف اصلی ما محرومیت زدایی است. باور ما این است که فقر زیبنده جامعه ایرانی نیست. طی دو سال گذشته پس از مطالعات فراوان و انجام رایزنی‌های بسیار، بنابر این شد که این پروژه در تمامی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی جایگاه داشته باشد و از ظرفیت‌های مختلف وزارتخانه ها در زمینه ایجاد بنگاه‌های کوچک اقتصادی استفاده شود. 
وی گفت: یکی دیگر از کارکردهای این طرح، رونق ارزآوری، جلوگیری از خام فروشی و ترانزیت سنگ‌ها به خارج از کشور است. استفاده از نخبگان کشور اتفاق دیگری است که در خلال اجرای این پروژه رخ خواهد داد. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد حداقل 2 میلیون شغل پایدار و 135 هزار فرصت شغلی را در این طرح محقق خواهد شد. توسعه صنعت توریسم و ایجاد مرکزیت تخصصی و علمی ایران در سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و در نهایت ایجاد ارزش افزوده 100 درصدی از دیگر دستاوردهای اجرای این طرح خواهد بود.
علیرضا حجازی فر؛ معاون فنی و برنامه ریزی پروژه در سخنانی به راهبردهای اصلی این طرح گفت: اصلی ترین راهبرد ما در قبال اجرای این طرح، ایجاد اجتماع عظیم تجار، فعالان و بازرگانان این صنعت گرد همدیگر است. توانمندسازی و آموزش فعالان در 69 منطقه و 31 استان،  تدوین مطالعات امکان سنجی و طرح های توسعه تأسیس و ساخت، ایجاد زیرساخت های استاندارد و آینده پژوه، توسعه تجارت با مولفه کارآفرینی، فرهنگ سازی صحیح در زمینه استفاده از سنگ های قیمتی، ایجاد سامانه های قدرتمند مجازی برای ایجاد اطلاعات اخبار و دانش و... از دیگر راهبردهای اجرای پروژه ملی «ایران سرزمین جواهر» است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: