پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۰۴۴
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان خبر داد:
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان:این طرح برای نوجوانان ۱۳ تا ۱۸ سال به منظور پیشگیری از اعتیاد با رویکرد پوشش کل استان از ابتدای تیرماه تا پایان شهریورماه سال جاری اجرا می‌شود.

مرضیه فرشاد پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، با اشاره به طرح «مانا» اظهار داشت: این طرح با هدف مشارکت نوجوانان 13 تا 18 ساله برای نخستین بار از تیرماه سال جاری با پوشش کل استان آغاز ‌شد.

وی افزود: این کلاس‌ها با گروه‌های 15 تا 20 نفره ویژه نوجوانان، هفته‌ای 2 جلسه تشکیل می‌شود و 130 تسهیل‌گر که دارای مدرک کارشناسی به بالا و آموزش دیده هستند در کل استان به فعالیت می‌پردازند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه آمادگی آموزش به تسهیل‌گران بیشتری وجود دارد، گفت: در صورتی که تعداد نوجوانان شرکت کننده در طرح بیشتر شود، آمادگی تربیت تسهیل‌گر بیشتر و اعزام آنها به مناطق وجود دارد.

وی تصریح کرد: تاثیرپذیری نوجوانان از یکدیگر بیشتر از افراد دیگر است و برای اثر بخشی بیشتر طرح‌ها و برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌توانیم از پتانسیل نوجوانان برای ایجاد نشاط و مشارکت اجتماعی بهره بگیریم.

فرشاد ادامه داد: حساس‌سازی جامعه به موضوع اعتیاد بسیار مهم است، اگر خانواده نگرانی و دغدغه اعتیاد و به تبع آن آسیب‌های اجتماعی فرزندانشان را داشته باشند، بیشتر خواهان آموزش و رفتار درست و صحیح با نوجوانان خواهند بود.

وی  با اشاره به رویکرد اجتماعی به عنوان یکی از استراتژی‌های بهزیستی، اظهار داشت: رویکرد اجتماعی بسیار مهم است و در استان اصفهان 291 محله شهری و 156 محله روستایی وجود دارد که می‌توان آموزش به خانواده‌ها را در بحث‌های مختلف از جمله پیشگیری از اعتیاد را در محله‌ها کلید زد.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان افزود: به غیر از محلات شهری و روستایی، 20 محیط نظامی، 30 محیط غیر نظامی و 253 مهدکودک تحت پوشش بهزیستی وجود دارند که می‌توانند در  امر پیشگیری از اعتیاد سهیم باشند.

وی خاطرنشان کرد: 18 دستگاه دخیل در کارگروه اعتیاد استان وجود دارد که هر کدام با توجه به وظایف‌شان و با دستور العمل ستاد مبارزه با مواد مخدر خدمت‌رسانی می‌کنند./////////

انتهای پیام

نویسنده:زهراشیرانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: