پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۰۶۷
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
امين قصمي گفت:در سال 97 حدود 4 هزار پكيج كاهنده مصرف در منازل مشتركيني كه مصرف بالاي الگو داشته اند، توسط تيم اجرايي و با هزينه آبفا نصب شده است و امسال نيز فرآيند خريد و نصب 6 هزار پكيج كاهنده مصرف را در دست اجرا داريم.

مديرعامل آبفاي هرمزگان به مناسبت هفته صرفه جويي برگزار شد؛ با اشاره وضعيت منابع آبي استان گفت: : در حال حاضر نیاز آبی استان 4 هزار و 450 لیتر برثانیه است در حالي که ظرفیت موجود 3 هزار و 450 لیتر است که 990 ليتر بر ثانيه كمبود آب داريم. 

امين قصمي افزود: برای جبران اين ميزان کمبود، استراتژي هاي خاصي را در سه حوزه مختلف مديريت مصرف و تقاضا(مديريت مصرف)، كاهش هدررفت آب و انجام اقدامات سازه اي  تعريف کرده ایم.

وي خاطرنشان کرد: در بخش مديريت مصرف، اقداماتي نظير نصب پکیج های کاهنده مصرف، اقدامات فرهنگي و آموزشي، جلب مشارکت های مردمی، برگزاری جشنواره هاي نخستین واژه آب، کارناوال های دانش آموزی و... اجرا شده است.

به گفته قصمي؛ در سال 97 حدود 4 هزار پكيج كاهنده مصرف در منازل مشتركيني كه مصرف بالاي الگو داشته اند، توسط تيم اجرايي و با هزينه آبفا نصب شده است كه در نتيجه آن متوسط مصرف اين مشتركين از 16 متر مكعب در ماه به 13 مترمكعب رسيده و در مجموع به ميزان 18.6 درصد كاهش مصرف را شاهد بوديم.

وي افزود: امسال نيز فرآيند خريد 6 هزار پكيج كاهنده مصرف را در دست اجرا داريم كه مشتركين مي توانند از طريق سامانه تلفني ۱۵۲۲ نسبت به نصب تجهیزات کاهنده مصرف اعلام آمادگی کنند.

نصب ابزار كاهنده مصرف در 60 مدرسه استان

قصمي در ادامه از نصب شيرآلات كاهنده مصرف در 60 مدرسه بزرگ استان با اعتبار 600 ميليون تومان در هفته صرفه جويي در مصرف آب خبر داد. وي با بيان اينكه مراكز با تراكم جمعيت بالا از جمله مدارس و دانشگاه ها به عنوان نقاط هدف ما بودند، افزود: در سال گذشته با نصب 139 شير كاهنده مصرف در دانشگاه هرمزگان، مصرف آب اين مجموعه آموزشي از 28 مترمكعب در ماه به 16 مترمكعب كاهش يافته است.

مديرعامل آبفاي استان گفت: جداسازي 61 انشعاب فضاي سبز شهري و خريد و جايگزيني پكيج هاي تصفيه پساب براي آبياري فضاي سبز از جمله برنامه اساسي آبفا براي كاهش ميزان مصرف آب است.

وي همچنين به اقدامات سازه اي آبفا اشاره كرد و گفت: اجراي چند طرح آبرساني بزرگ در برخي شهرهاي بحراني استان را در دست اجرا داريم كه اين طرح ها شامل طرح آبرساني جگين- بشاگرد، آبرساني به رويدر، كهورستان و بندرخمير، آبرساني به بستك و جناح از طريق آب شيرين كن بندر چارك و تكميل فازهاي بعدي آب شيرين كن بندرعباس است.

احداث آب شيرين كن 40 هزار مترمكعبي در بندرعباس

قصمي افزود: با تكميل فاز دوم آب شیرین کن بندرعباس تا پايان تابستان امسال، ظرفيت اين آب شيرين كن از 20 هزار مترمكعب در شبانه روز به 60 هزار مترمكعب خواهد رسيد . همچنين تلاش داريم علي رغم مشكلات پيش رو (تحريم ها)، اين پروژه تا پایان امسال به ظرفیت نهايي   100هزارمترمکعب برسد.

وی اظهارداشت: همچنین احداث يك آبشیرین کن با ظرفیت 40 هزارمترمکعب نيز در بندرعباس راه اندازی می شود که هم اكنون در مرحله مناقصه قرار دارد.

قصمی خاطرنشان کرد:  با راه اندازی این آبشیرین کن ها، بیش از 50درصد نياز آبي شهر بندرعباس از طريق آبشیرين کن ها تامین خواهد شد. 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: