پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۲۶۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۱
بانک ملت در تامین نقدینگی و تامین مالی پروژه های بزرگ کشور اعم از نفتی و پتروشیمی و فولاد و سایر موارد همواره پیشگام بوده و به‌عنوان یک بازوی اقتصادی، قدم‌های محکمی را برداشته است.

گیتی آنلاین - با نام‌گذاری سال ۹۸ از طرف مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید، رویکردهای بانک های کشور با تغییراتی رو‌به‌‌رو شد و به سمت اعطای تسهیلات به بخش تولید و تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و به تبع آن رونق تولید، سوق پیدا کرد و به دنبال آن برای افق چشم‌انداز ۱۴۰۰، برنامه‌هایی را تدوین کردند که حمایت از تولید نیز در آن وجود دارد.

روابط عمومی بانک ملت:در این میان بانک ملت که در سال گذشته نیز در اکثر شاخص‌ها عملکرد مثبتی را به ثبت رساند و توانست سود پیش‌بینی شده هر سهم را بدون در نظر گرفتن سود حاصل از افزایش نرخ ارز، محقق کند همواره حامی تولید داخل بوده است. انضباط مالی حاکم بر بانک ملت بسیار بالا  است بطوریکه: این بانک یک ریال هم اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی نداشته و در سال گذشته برای نخستین بار، تراز مالی آن مثبت شده است.

 قیمت سهام بانک ملت  جزو قیمت‌های بالا در بورس اوراق بهادار کشور است: هم‌اکنون بعد از ۱۰ سال بالاترین قیمت سهام بانک در بورس به ثبت رسیده است. .

بانک ملت بر خود وظیفه می داند تا از بنگاه‌های اقتصادی که تولید و اشتغال ایجاد می‌کنند حمایت کرده و در کمک رسانی به واحدهای تولیدی همواره پیش قدم باشد.

بر اساس اعلام معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری : با حمایت بانک‌ها هیچ دغدغه‌ای برای تامین منابع مالی شرکت‌های دانش‌بنیان نداریم و بانک ملت رکورددار پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان است.دلیری در گفتگو با ایلنا تاکید کرده است: بر این اساس تاکنون بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان از سوی بانک‌ها به ۱۴۰۰ شرکت دانش بنیان اعطا شده است که این میزان در سال‌های ۹۲ و ۹۳ محدود بوده است، ولی با حمایت‌های انجام شده میزان پرداختی‌ها سال به سال افزایش می‌یابد.

به گفته وی، در فروردین ماه سال ۹۶ میزان پرداختی‌های مالی بانک ملت به شرکت‌ها ۱۴۰ میلیارد تومان بوده که این میزان در اسفند ۹۶ به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است که بانک ملت  با این میزان تسهیلات رکورددار پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان است.

همچنین گزارش روابط عمومی بانک ملت حاکیست:طی چند سال گذشته شاهد تعطیلی بسیاری از کارخانه ها و شرکت‌های تولیدی بخاطر نبود نقدینگی بوده‌ایم که تبعات اجتماعی آن از بیکاری کارگران گرفته تا کاهش سرانه تولید ناخالص ملی، بر کسی پوشیده نیست. وظیفه حمایت از بنگاه‌های تولیدی بر دوش سازمان‌های بسیاری از جمله بانک‌ها است.


همان‌گونه که عملکرد سال‌جاری بانک ملت  حکایت از گسترده شدن چتر حمایتی این بانک بر سر تولید کننده دارد، این بانک با هدف افزایش توان صادراتی تولید کنندگان، حمایت از طرح‌های تولیدی به ویژه طرح‌های دارای بازار صادراتی را در اولویت تامین مالی خود قرار داده است.

تفکر بانکداری وظیفه مدار و هدفمند و انجام کار حرفه‌ای از خصوصیات بارز بانک ملت در راستای توسعه اقتصادی کشور، ایجاد اشتغال و کمک به اشتغال پایدار است که حضور و مشارکت فعال این بانک در پروژه‌های بزرگ ملی کشور نمونه بارز آن است.این بانک همواره به تولید داخلی توجه داشته و در این زمینه، یک بانک خوشنام است.

بر اساس  این گزارش: از مهمترین اقدامات موثر این بانک در راستای حمایت از طرح‌های بزرگ ملی و تولیدی در کشور می توان به:

حمایت بانک ملت از صنعت نساجی با بازسازی شرکت کرپ ناز،انعقاد تفاهم‌نامه میان بانک ملت و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی،افتتاح رسمی شرکت پتروشیمی مرجان عسلویه با حمایت بانک ملت،انعقاد تفاهم‌نامه تقویت همکاری بانک ملت با منطقه معدنی و‌ صنعتی گل گهر کرمان،بهره برداری از بزرگ‌ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه با تامین مالی بانک ملت،گشایش واحد گندله سازی فولاد خراسان با مشارکت بانک ملت،حمایت بانک ملت از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران،حمایت بانک ملت از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و بررسی مشکلات کارخانه چای دبش در راستای ایفای وظیفه مشتری مداری اشاره کرد.


 روابط عمومی بانک ملت می افزاید: در ادامه حمایت این بانک از تولید داخل و تشویق شهروندان به خرید محصولات داخلی و با توجه به اینکه درحال حاضر مردم در دریافت تسهیلات و وام‌های خرد بانکی  با مشکلات زیادی مواجه هستند، برهمین اساس با حمایت  بانک مرکزی  با اجرای طرح اعطای کارت‌های اعتباری این مشکل و نقیصه را برطرف کرده است.

 این کارتهای اعتباری همانند ویزا کارت و مستر کارت عمل می کند با این تفاوت که کارتهای اعتباری ایرانی بر اساس بانکداری اسلامی صادر می شود.

«بانک ملت به پشتوانه کارشناسان مجرب و زیرساخت‌های مناسب در حوزه فن‌آوری اطلاعات و اعتباری،  بر اساس دستورالعمل اجرایی صادره از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نسبت به اعطای کارت‌های اعتباری مرابحه در سه سطح طلایی با سقف فردی ۵۰۰ میلیون ریال، سطح نقره‌ای با سقف فردی ۳۰۰ میلیون ریال و سطح برنزی با سقف فردی ۱۰۰ میلیون ریال اقدام کرده است.

لذا با اعطای ملت کارت ،بانک ملت گام موثری در جهت حمایت از تولیدات داخلی نیز  براداشته است.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: