پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۶۱۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۹
شی جین پینگ رییس جمهوری چین روز جمعه 7 تیر، 28 ژوئن در اوساکا با آنتونیا گوترش دبیر کل سازمان ملل دیدار و گفتگو کرد.

شی جین پینگ خاطرنشان کرد، چین همواره طرفدار چندجانبه گرایی بوده و از ایفای نقش مثبت سازمان ملل در امور بین المللی حمایت کرده است. اوضاع هر چه پیچیده تر می شود، نیاز به نفوذ و نقش سازمان ملل بیشتر می شود. ما باید تلاش کنیم تحت پرچم سازمان ملل، همبستگی و پیشرفت بیشتر در جهان تحقق یابد. چین همواره با اقدامات عملی خود از سازمان ملل و فعالیت دبیر کل حمایت می کند.

شی جین پینگ گفت: اکنون پیچیدگی اوضاع بین المللی و ناآرامی در حال افزایش است به ویژه اوضاع در خلیج فارس بیش از همه حساستر است به طوری که در چهارراه جنگ و صلح قرار گرفته است. چین همواره صلح را انتخاب می کند و مخالف جنگ است. طرفها باید با حفظ خویشتنداری و آرامش، با تقویت گفتگو و مشورت، به طور مشترک از صلح و ثبات منطقه دفاع کنند.

شی جین پینگ خاطر نشان کرد، نشست سران گروه بیست در اوساکا باید با در نظر گرفتن نیازهای جهان به توسعه، پیام درستی به خارج ارسال کند. چین تلاشهای دبیر کل سازمان ملل برای پیشبرد جامعه بین المللی برای همکاری جهت مقابلۀ مشترک با تغییرات اقلیمی را می ستاید. چین مایل است به حصول نتایج مثبت در نشست تغییرات اقلیمی سازمان ملل کمک کند.

گوترش گفت، اکنون اوضاع بین المللی در کلیدیترین زمان قرار دارد. تنشهایی در زمینۀ تجارت و اوضاع خلیج فارس به وجود آمده است. جهان در تمایل و رویکرد چندجانبه گرایی و مراعات قوانین با ناکامی مواجه می شود. در چنین برهه ای باید از نقش سازمان ملل استفاده کرد. سازمان ملل از حمایت چین تقدیر می کند و سهم مهم چین در کمک به حل سیاسی مسایل شبه جزیره کره، مقابله با تغییرات اقلیمی و پیشبرد توسعۀ پایدار را عالی ارزیابی می کند. پیشنهاد چین برای ساخت مشترک کمربند و جاده برای توسعۀ جهان، به ویژه کمک به توسعۀ آفریقا بسیار مهم است. سازمان ملل امیدوار است چین در امور بین المللی نقش رهبری بیشتری ایفا کند و سازمان ملل کاملترین حمایت و هماهنگی را در اختیار چین قرار خواهد داد.

نویسنده:مهدی زال زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: